blog SEO

11 sposobów na zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym

11 sposobów na zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym - grafika główna

Wszyscy przedsiębiorcy prowadzący sklepy internetowe skupiają się na tym, aby sprzedawać jak najwięcej. To jest ich główny cel – większa sprzedaż. Zawsze może być lepiej, jednak czy znasz sposoby na zwiększenie dochodów w e-sklepie? Co możesz zrobić, aby statystyki sprzedaży w sklepie wzrosły? Poznaj skuteczne sposoby!

Kontakt Efectownia

Zwiększ swoją widoczność w sieci

Darmowa konsultacja z nami ⤵

Kontakt

1. Zadbaj o pozycjonowanie sklepu internetowego i zwiększ sprzedaż w serwisie e-commerce

Aby zwiększyć sprzedaż w serwisie e-commerce, musisz nieustannie działać. Przede wszystkim konieczne jest zadbanie o pozycjonowanie sklepu internetowego. Musisz robić wszystko, aby zwiększać jego widoczność w wynikach wyszukiwania, po to, aby dotrzeć do potencjalnych klientów. Pozycjonowanie sklepu internetowego to po prostu działania, których efektem jest wysoka widoczność strony sklepu internetowego w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Podczas tego procesu należy zwrócić uwagę m.in. na wybór odpowiedniej grupy słów kluczowych, tworzenie wysokiej jakości treści, rozbudowę struktury witryny, a także optymalizację techniczną witryny. Równie istotna jest rozbudowa profilu linków zewnętrznych i wewnętrznych.

2. Jak content marketing zwiększa sprzedaż w sklepie?

Chociaż możesz nie dowierzać, to jednak to, co znajduje się na Twojej stronie, a dokładniej: treści mogą mieć wpływ na sprzedaż. Jeśli zadbasz o to, aby stronę zdobiły wartościowe i unikalne treści, to efektem tych działań może być wzrost sprzedaży. Niestety przedsiębiorcy często idą na łatwiznę i nie tworzą contentu lub kopiują teksty z innych miejsc. Nie powinieneś brać z nich przykładu, ponieważ to przełoży się na słabą sprzedaż.

Skup się na tym, aby wszystkie produkty w Twoim e-sklepie miały dobre opisy. Buduj je tak, aby budziły emocje i zachęcały do zakupu. Muszą przedstawiać wszystkie cechy produktu, opisywać jego zalety i zastosowanie. Opisy produktów tak samo jak inne treści w sklepie internetowym muszą być ciekawe i unikalne – to wpływa korzystnie na pozycję sklepu internetowego w wynikach wyszukiwania.

Świetnym dodatkiem może być także prowadzenie bloga podpiętego pod sklep internetowy. Zagwarantuje to m.in. większy ruch na stronie, a także zwiększenie widoczności strony w sieci. Umożliwi to także budowę pozytywnego wizerunku w oczach klientów. Jednak, aby prowadzenie bloga przynosiło efekty, musisz zrozumieć potrzeby swoich odbiorców. Najpierw dowiedz się, co wyszukują w internecie, jakie mają problemy i co może być dla nich przydatne. Spraw, aby blog był miejscem, w którym znajdą poszukiwaną odpowiedź. Na szczęście są narzędzia, które mogą w tym pomóc, takie jak Senuto. Korzystanie z niego jest banalnie proste: musisz jedynie wpisać frazy związane z ofertą Twojej firmy, a po chwili zobaczysz tematycznie powiązane pytania wpisywane w wyszukiwarkę przez użytkowników.

3. Czy zdjęcia i filmy mogą zwiększyć sprzedaż w e-sklepie?

Jak najbardziej! Dlatego warto zainwestować nie tylko w wysokiej jakości treści, ale także zdjęcia i filmy. Zdjęcia zdecydowanie przyciągają wzrok. To właśnie na ten element zwracamy uwagę na samym początku. Zdjęcia produktów powinny przedstawiać towar z każdej perspektywy. Klienci uwielbiają również, gdy pokazuje się im, jak mogą wykorzystać dany produkt. Na przykład: jeśli sprzedajesz bluzki, to pokaż im, z czym najlepiej prezentuje się konkretny model. Niektórzy przedsiębiorcy decydują się także na dodanie prezentacji produktów w formie filmów. To również może podwyższyć sprzedaż, ale niestety tworzenie nagrań video nie jest najtańsze.

4. Poprawienie sprzedaży w sklepie internetowym – zadbaj o szybkie ładowanie się strony

Kto z nas lubi czekać, aż strona się załaduje? Im dłużej się ładuje, tym bardziej się zniechęcamy, a czasem po prostu ją opuszczamy. Zatem zastanawiając się, jak poprawić sprzedaż w sklepie internetowym, musisz wiedzieć, że podstawa to zadbanie o szybkość ładowania strony.

Co więcej, czy wiesz, że szybkość ładowania się stron ma wpływ na to, na jakiej pozycji w wynikach wyszukiwania, znajduje się Twoja strona? Jeśli ładuje się naprawdę długo, to niestety, ale znajdzie się niżej.

Jak możesz sprawdzić czas ładowania strony? Najłatwiej skorzystać z jednego z narzędzi – np. Page Speed Insight od Google. Co natomiast może odpowiadać za spowolnienie ładowania się strony? Tak naprawdę powodów może być wiele – np. rozbudowane slidery na stronie głównej z wieloma grafikami czy zbyt dużo wtyczek na stronie. A jak się często okazuje: tego typu dodatki są zupełnie niepotrzebne w e-sklepie.

5. Zastosuj cross-selling i up-selling, a w efekcie zwiększysz internetową sprzedaż

Jeszcze innym sposobem na zwiększenie internetowej sprzedaży jest wdrożenie technik marketingowych – cross-selling i up-selling, których celem jest maksymalizowanie zysków z jednej transakcji. Czym się różnią te techniki marketingowe?

Cross-selling, czyli sprzedaż uzupełniająca to technika sprzedaży, która opiera się na proponowaniu klientowi kolejnego produktu, który pasuje do tego już wybranego. Np. gdy klient kupuje telewizor, to trafną propozycją będzie kabel HDMI. Cross-selling może przynieść ogromny wzrost przychodów. Musisz jednak zastanowić się, które produkty w Twojej oferty faktycznie do siebie pasują.

Z kolei jeśli chodzi o up-selling to jest to sprzedaż dodatkowa, a dokładniej: technika sprzedaży charakteryzująca się proponowaniem klientom produktów droższych, lepszych lub nowszych. Najczęściej po prostu poniżej oglądanego produktu klientowi wyświetlają się inne, a jednocześnie droższe i lepsze produkty z tej samej kategorii.

6. Czy e-mail marketing może zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym e-commerce?

Kolejnym narzędziem mogącym zwiększyć sprzedaż w Twoim e–sklepie jest email marketing. Czy jest ktoś, kto nie korzysta z poczty elektronicznej? Cóż, wydaje nam się, że trudno znaleźć taką osobę. Z e-maila korzystamy na co dzień – to tam m.in. trafiają potwierdzenia zamówień. Jednak e-mail można wykorzystać także do korespondencji marki z odbiorcami. Jeśli zadbasz o odpowiednie zbudowanie wiadomości do grupy docelowej, to zapewniamy, że umożliwi to zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym. Możesz m.in. wysyłać wiadomości powitalne do nowych użytkowników, którzy postanowili zarejestrować się w sklepie czy informować o promocjach lub ofertach specjalnych, a także oczywiście wysyłać e-maile z informacjami o aktualnym statusie zamówienia.

7. Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym – oferuj darmową dostawę

Czy jest ktoś, kto nie lubi darmowej wysyłki? Moglibyśmy wymienić wiele powodów porzucania koszyków, ale jednym z najczęstszych są właśnie dodatkowe koszty wysyłki, które pojawiają się na samym końcu. Niestety nie da się ich zupełnie usunąć, ale możesz spróbować je “ukryć” w cenie produktu. Niektórzy przedsiębiorcy decydują się także na oferowanie darmowej dostawy jedynie przy większych zamówieniach.

8. Zapewnij możliwość wyboru formy płatności, sposobu wysyłki i popraw sprzedaż w sklepie

Klienci lubią mieć wybór, dlatego Twój e-sklep nie może oferować tylko jednej formy płatności. To samo dotyczy sposobu wysyłki. Jedni mogą preferować szybkie przelewy internetowe, zaś inni transakcje kartą. Na pewno znajdą się także osoby, które będą wolały zapłacić przelewem tradycyjnym lub wybiorą płatność za pobraniem. Natomiast jeśli chodzi o sposób wysyłki, to klienci powinni mieć do wyboru kuriera, paczkomat, a jeśli jest taka możliwość – odbiór osobisty.

9. Jak podnieść sprzedaż w sklepie internetowym? Zadbaj o jak najlepszą obsługę klienta

Poziom obsługi klienta w sklepie internetowym jest niezwykle istotny. I chociaż zazwyczaj nieczęsto zachodzi potrzeba kontaktu ze sprzedawcą, to jednak warto zadbać o to, aby w razie potrzeby był ktoś, kto jak najszybciej i w sposób profesjonalny udzieli odpowiedzi. Klienci często dopytują m.in. o status realizacji zamówienia, czy potrzebują porady, jaki wybrać produkt. To pozwoli także zbudować pozytywny wizerunek w oczach klientów. Jeśli otrzymają oni pomoc, to na pewno będą zachęceni do powtórnych zakupów. Powinieneś udostępniać swoim klientom kilka form kontaktu – telefoniczny i e-mailowy oraz dbać o to, aby Twoi klienci czuli się zaopiekowani.

10. Dobry sposób na zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym – zdecyduj się na influencer marketing

W celu zwiększenia sprzedaży w e-sklepie możesz zdecydować się także na influencer marketing. Każdego roku bardzo wiele osób kupuje różne produkty/usługi właśnie z polecenia influencera. I nie myśl od razu, że współpraca z influencerem musi być kosztowna. Oczywiście, jeśli zdecydujesz się na najpopularniejszych influencerów, to tak właśnie będzie, ale możesz wybrać mikroinfluencerów – taka współpraca może przynieść równie ciekawe efekty sprzedażowe. Taka strategia marketingowa umożliwi Ci dotarcie do większej liczby osób.

11. Opinie klientów mogą pomóc w zwiększeniu sprzedaży w e-sklepie

Gdy klient będzie miał jakiekolwiek wątpliwości, czy jesteś wiarygodnym sprzedawcą, to istnieje spore ryzyko, że nie zdecyduje się na złożenie zamówienia. Co możesz z tym zrobić? Przekonaj go. Jak? Wykorzystując do tego opinie klientów, które powinny być widoczne na stronie sklepu, na Facebooku, a także w Google. Staraj się również regularnie odpisywać na wszystkie opinie, szczególnie te negatywne. Pokaż, że zależy Ci na Twoich klientach.

🚀 Jak zwiększyć sprzedaż w serwisie e-commerce – podsumowanie

Podsumowując, wiesz już, jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym. Rozumiemy, że zależy Ci na tym, aby sprzedawać jak najwięcej, za większą cenę, dlatego już dziś zacznij działać. Możesz do tego wykorzystać jeden, kilka lub nawet wszystkie sposoby, które dzisiaj poznałeś. Zacznij już teraz, aby już niebawem cieszyć się rewelacyjnymi wynikami w swoim sklepie. Jeśli natomiast potrzebujesz pomocy w tych działaniach, zadzwoń lub napisz do nas!

Kontakt Efectownia

Zwiększ swoją widoczność w sieci

Darmowa konsultacja z nami ⤵

Kontakt

Autor

Michał Kukliński

Założyciel agencji marketingowej efectownia.pl. W swoich działaniach stawia na kompleksowość, oferując swoim klientom pozycjonowanie stron www, prowadzenie profili w social mediach, płatnych kampanii reklamowych, audytów, usługi copywritingu. Zaimplementowanie systemu pracy z książki „Praca głęboka” Cala Newporta” stanowiło jeden z ważnych kroków w jego karierze.

Komentarzy (1)

  1. Piotr
    22 lipca 2023 Odpowiedz

    Ciekawy artykuł. Darmowa wysyłka, przede wszystkim, skutecznie zwiększa sprzedaż. Dlatego niestety allegro ma tak ogromny udział w rynku ecommerce w PL

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *