bądź liderem w swoim mieście

Pozycjonowanie lokalne
w Warszawie

Chcesz, aby Twoja firma była znana lokalnie i zależy Ci na tym, aby pozyskiwać klientów z jednego regionu, miasta lub osiedla w naszym kraju? Proponujemy swoją pomoc. Postaw na pozycjonowanie lokalne z agencją z Warszawy.

 • Pozycjonowanie lokalne pomoże Ci wyróżnić się na tle konkurencji z Twojej okolicy.
 • W pozycjonowaniu lokalnym ważne jest dobranie słów kluczowych, na które chcesz być widoczny. Najczęściej uzupełnione są one nazwą miasta, regionu, a nawet osiedla mieszkalnego np. „pozycjonowanie w Warszawie”.
 • Frazy muszą zawierać wskazówki, które związane są z lokalizacją, ponieważ to właśnie one pokażą robotom Google, na jakich klientach zależy Ci najbardziej. 👇👇👇
google rating

  Potrzebujesz darmowej wyceny?

  01
  Terminowość

  Działanie w określonych ramach czasowych i wywiązywanie się z ustalonych w umowie terminów to dla nas priorytet.

  02
  Doświadczenie

  Wieloletnie doświadczenie oraz posiadanie w swoich szeregach specjalistów z wielu dziedzin, pozwala prowadzić nam projekty kompleksowo.

  03
  Raporty

  Wszelkie prowadzone przez nas działania potwierdzone są raportem, co decyduje o tym, że nasza praca jest przejrzysta i zrozumiała dla każdego klienta.

  04
  Realizacje

  Nie obiecujemy rzeczy niemożliwych. Zawsze działamy na podstawie przeprowadzonego audytu, analizy konkurencji oraz możliwości i potrzeb klienta.

  Dobry start loklanie z efectownia

  Co możemy dla Ciebie zrobić?

  arrow
  01
  Zwiększymy widoczność Twojej strony lokalnie.
  Zwiększymy widoczność Twojej strony lokalnie.

  arrow
  02
  Pozyskamy ruch, który przyczyni się do zwiększenia konwersji.
  Pozyskamy ruch, który przyczyni się do zwiększenia konwersji.

  03
  Na bieżąco będziemy analizowali jakość działań i ulepszali je.
  Na bieżąco będziemy analizowali jakość działań i ulepszali je.

  Michał Kukliński - CEO
  Dlaczego warto pozycjonować się w Warszawie?

  Korzyści pozycjonowania lokalnego

  • Wzrost widoczności serwisu w wybranych lokalizacjach
  • Wzrost zysków dla firmy​
  • Dywersyfikacja ruchu do serwisu​
  • Niższy koszt wejścia
  • Długofalowe efekty​
  • Dotarcie do potencjalnej grupy odbiorców
  • Zdobycie przewagi nad lokalną konkurencją
  • Zwiększona rozpoznawalność marki w wybranym regionie
  • Szansa dla małych biznesów​
  Sprawdź nasze REALIZACJE

  Efekty naszej pracy!

  SpłataPożyczek.pl
  SpłataPożyczek.pl

  Wzrost ruchu o 2235%

  • 558 fraz w TOP 3
  • 1980 fraz w TOP 10
  • 7874 fraz w TOP 50
  • 2235% więcej użytkowników
  • 2520% więcej połączeń telefonicznych
  Zobacz więcej
  lokalnie KROK PO KROKU

  Jak wygląda proces
  pozycjonowania lokalnego z naszą agencją?

  01
  Konsultacje SEO

  Przed rozpoczęciem projektu poprosimy Cię o wypełnienie briefu, aby poznać dotychczasową strategię Twojej firmy, cele marketingowe, grupę docelową oraz konkurencję. Następnie przeprowadzimy konsultacje, aby dowiedzieć się, czego oczekujesz i zaproponować Ci rozwiązania odpowiednie dla Twoich potrzeb i budżetu.

  02
  Audyt i strategia

  Po zapoznaniu się z planem biznesowym, potrzebami i oczekiwaniami Twojej firmy, zajmiemy się audytem SEO. Dzięki temu możemy opracować strategię pozycjonowania Twojej strony lokalnie i skoncentrować się na polepszeniu pozycji witryny w wybranym obszarze.

  03
  Pozycjonowanie i SEO

  Dokonamy optymalizacji Twojej strony internetowej pod kątem technicznym, takim jak struktura i kod strony. Wprowadzimy działania mające na celu zwiększenie widoczności Twojej strony w lokalnych wynikach wyszukiwania. Zaimplementujemy narzędzia analityczne.

  04
  Tworzenie treści i link building

  Dostosujemy treści na stronie do oczekiwań Twoich lokalnych klientów oraz wymagań wyszukiwarek internetowych w zakresie pozycjonowania lokalnego. Zaplanujemy i wdrożymy strategię link buildingu, zgodną z tematyką Twojej branży i obszarem działań.

  05
  Analiza i raportowanie

  W tym momencie możemy ustalić kolejne cele, które będą naszym motorem do działania i dążenia do coraz wyższych pozycji w lokalnych wynikach wyszukiwania. Przekazujesz nam coś niezwykle ważnego – zaufanie, na które chcemy zasłużyć.

  Pozycjonowanie stron
  z efectownią

   nie jesteś przekonany?

   Dlaczego warto postawić na pozycjonowanie strony z efectownia?

   Współpraca z nami w zakresie lokalnego pozycjonowania stron internetowych przynosi wiele korzyści. Regularnie raportujemy postępy, udostępniamy narzędzia analityczne, jesteśmy transparentni w naszych działaniach. Dodatkowo oferujemy 1-miesięczny okres wypowiedzenia umowy.

   Dla każdego klienta opracowujemy spersonalizowaną strategię i razem ustalamy cele, które chcemy osiągnąć. Dopasujemy działania pozycjonowania lokalnego, aby przyciągnąć zainteresowanych Twoją ofertą odbiorców z interesującego Cię obszaru. W efectownia masz bezpośredni dostęp do specjalistów SEO, content, Google Ads czy Facebook Ads.

   CO JESZCZE OFERUJEMY

   Nasza oferta

   Pozycjonowanie E-Commerce​

   Zdobądź nowych klientów dzięki pozycjonowaniu strony

   Kliknij tutaj
   Pozycjonowanie

   Wyróżnij się na tle konkurencji i zwiększ swoją widoczność

   Kliknij tutaj
   Konsultacje SEO

   Dowiedz się jak pozycjonować i reklamuj firmę

   Kliknij tutaj
   Audyty SEO​

   Przeprowadzimy audyt optymalizacyjny Twojej strony

   Kliknij tutaj
   TO CO LUBIMY NAJBARDZIEJ

   Opinie klientów

   Skontaktuj się
   z nami - pomożemy 😉

    FAQ

    Pozycjonowanie lokalne - FAQ

    Jak działa pozycjonowanie lokalne?

    Pozycjonowanie to zbiór działań mających na celu sprawienie, aby dana witryna i jej podstrony pojawiały się wysoko w wynikach wyszukiwania Google. Składają się na nie między innymi link building, optymalizacja strony WWW, czy rozbudowa treści. Podkategorią pozycjonowania jest pozycjonowanie lokalne, czyli na przykład pozycjonowanie w Warszawie. Zadaniem pozycjonowania lokalnego jest zwiększenie widoczności strony, a także wizytówki firmy w mapach Google dla osób poszukujących usług lub towarów na określonym obszarze.

    Pozycjonowanie lokalne działa na podobnej zasadzie co tradycyjne, jednakże obszar działania jest mniejszy. Zawężamy słowa kluczowe do miasta/regionu, w którym chcemy się pozycjonować, czyli zwiększać swoją widoczność w sieci. To główna różnica, do której musimy dopasować swoje działania. Przykładowo widoczną różnicę możemy zauważyć w kwestii contentu. W pozycjonowaniu lokalnym treści (zarówno strony ofertowe, jak i blogowe) piszemy pod konkretne miasta (np. agencja marketingowa z Warszawy czy pozycjonowanie lokalne warszawskich firm). Podobnie sytuacja wygląda z link buildingiem. W zależności od tego, jak bardzo lokalne to działania, staramy się w większym stopniu skupić na regionalnych portalach, blogach, forach etc., o ile takowe są. Dużym wsparciem pozycjonowania lokalnego może być aktywne prowadzenie GMF (Profil Firmy w Google).

    Do czego potrzebne jest pozycjonowanie stron internetowych w Warszawie?

    Na to pytanie najprościej odpowiedzieć przykładem z życia. Mianowicie, kiedy szukamy wielu produktów lub usług, takich jak restauracje, kawiarnie, salony kosmetyczne czy salony fryzjerskie, w danym momencie nie interesują nas wyniki z całego dostępnego obszaru. Chcemy, aby wyniki w wyszukiwarce zostały zawężone do naszego najbliższego otoczenia. Najczęściej bowiem kolejnym etapem jest skorzystanie z usługi, którą próbujemy odnaleźć w okolicy. Szukamy więc tego, co znajduje się blisko, a do tego jest dobre i odpowiada nam cenowo.

    W wyszukiwarce Google zostały wdrożone w tym celu specjalne mechanizmy, które mając dostęp do naszej lokalizacji, są w stanie w wynikach wyszukiwania wyświetlić nam firmy znajdujące się w okolicy. O ile należymy do grupy klientów, nie musimy się niczym martwić. Jeśli jednak prowadzimy firmę i działamy w branży, gdzie walczymy przede wszystkim o klienta znajdującego się w najbliższej okolicy, pozycjonowanie stron internetowych lokalnie, powinno stać się naszym numerem jeden, jeśli mowa o SEO. Budowanie odpowiedniej widoczności w Internecie warto powierzyć agencji, która najlepiej dopasuje zakres działań i wdroży skuteczne pozycjonowanie w internecie.

    Jak wyszukiwane są strony w Google lokalnie?

    Firmy czy usługi sklasyfikowane jako lokalne, wpisywane są przez potencjalnego klienta w wyszukiwarce Google, w dwojaki sposób. Po pierwsze, tak jak wspominaliśmy powyżej, z pomocą mechanizmu Google, który dzięki wiedzy na temat lokalizacji klienta, dopasowuje wyniki i wyświetla te najbardziej dopasowane. Wystarczy więc wpisać hasło typu pozycjonowanie lokalne, a w wynikach pojawią się agencje marketingowe z najbliższej okolicy.

    Po drugie, możemy od razu wpisać hasło pozycjonowanie lokalne Warszawa, co pozwala na samodzielne zawężenie obszaru naszych poszukiwań. Optymalizacja działań, pod kątem polepszenia pozycji witryny na określonym obszarze, to kluczowe zadanie, które powinny wdrożyć firmy działające w branżach lokalnych.

    Ile kosztuje pozycjonowanie lokalne?

    Koszt pozycjonowania zależy od bardzo wielu aspektów. Wśród nich można wyróżnić aktualną jakość witryny (czyli to, jak bardzo trzeba będzie ją zoptymalizować), oczekiwania i budżet klienta. Jednakże niezależnie od branży pozycjonowanie lokalne, tj. na wybranym obszarze, z całą pewnością kosztuje dużo mniej, aniżeli na całą Polskę. Dzieje się tak dlatego, że lokalnie jest mniejsza konkurencja (chociaż są też wyjątki), przez co potrzeba mniejszych nakładów finansowych na content czy link building. Zwłaszcza w przypadku pozycjonowania lokalnego istotna jest lokalizacja. Pozycjonowanie stron w Warszawie może różnić się ceną od pozycjonowania w Grudziądzu.

    Czy pozycjonowanie lokalne firmy dotyczy tylko jednej miejscowości?

    Pozycjonowanie lokalne firmy nie musi dotyczyć tylko jednej miejscowości. Co do zasady nie ma w tej kwestii ograniczeń. W praktyce jednak pozycjonujemy firmę lokalnie w miejscowości, w której działa. Dodatkowo często zaleca się rozszerzenie pozycjonowania lokalnego o kilka sąsiadujących miejscowości (odpowiednio regionu/województwa).

    Jak długo trwa pozycjonowanie lokalne stron internetowych?

    Jeśli chodzi o to, po jakim czasie zobaczysz pierwsze pozytywne efekty pozycjonowania, jest to zależne od wielu czynników, takich jak to trudność wybranych słów kluczowych i częstotliwość ich występowania. Z racji, że konkurentów jest zazwyczaj mniej, w lokalnym pozycjonowaniu stron internetowych można liczyć na szybsze efekty. O ile tych konkurentów faktycznie jest mniej – wszystko zależy bowiem od branży i regionu. Przy bardzo małych projektach, już nawet po pierwszym miesiącu od wdrożenia audytu, zoptymalizowania contentu czy dokonania innych usprawnień można uzyskać znaczące wzrosty widoczności.

    Pozycjonowanie stron w Warszawie to proces, który nigdy się nie kończy. Konkurencyjne firmy z pewnością również ulepszają swoje witryny, przez co zaprzestanie pozycjonowania może po pewnym czasie pogorszyć widoczność strony.

    Jakie frazy wybrać do pozycjonowania lokalnego i SEO?

    W tym przypadku proces budowania bazy słów kluczowych nie różni się znacząco od normalnych działań SEO. Skupiamy się na frazach lokalnych dotyczących danej miejscowości/regionu/województwa. Tym samym odrzucamy pozostałe frazy zawierające w treści miasto/region/województwo, a które nie dotyczą interesujących nas lokalizacji.

    Skąd mam wiedzieć, czy potrzebuję lokalnego pozycjonowania stron?

    Jeżeli prowadzisz biznes lokalnie, np. w Warszawie, i nie sprzedajesz swoich usług/produktów poza granicami tego miasta, to warto skupić się na SEO również/tylko lokalnie. To także bardzo dobre rozwiązanie dla firm, które dysponują ograniczonym budżetem. Wiele biznesów najpierw zyskało sławę lokalnie, aby w kolejnych etapach podbijać rynek krajowy. Wraz z rozwojem firmy oraz coraz większym budżetem łatwiej rozszerzać zakres pozycjonowania, jednakże wejście w rynek lepiej zacząć od tańszej promocji lokalnej, aniżeli globalnego pozycjonowania i ograniczania jego zakresu w celu dopasowania się do posiadanego kapitału.

    Dlaczego warto skorzystać z pozycjonowania lokalnego?

    Pozycjonowanie lokalne stron internetowych pozwala nam budować swój wizerunek. Jeśli prowadzimy biznes stacjonarnie i/lub zależy nam na klientach z danego obszaru, sprawiamy, że osoba poszukująca w Internecie produktu lub usługi w określonej lokalizacji, trafi na nas. Warto więc pokazać się klientowi, dać mu możliwość zapoznania się z naszą marką. Nawet jeśli w pierwszym odruchu nie skorzysta z naszych usług, sprawiamy, że nasz brand staje się coraz bardziej rozpoznawalny i znajomy dla użytkowników, którzy nierzadko chętniej od nowości wybierają firmy, które są znane na rynku.

    Od czego zacząć pozycjonowanie lokalne?

    Pozycjonowanie lokalne związane jest oczywiście nierozerwalnie ze stroną internetową. Jeśli już takową posiadamy, kolejnym krokiem będzie audyt SEO, analiza konkurencji i branży, wybór słów kluczowych. Następnie należy dokonać optymalizacji, przygotować nowy content oraz zaktualizować posiadany zgodnie z nowymi wytycznymi, wprowadzić działania link buildingowe.

    Jakie są kluczowe, a zarazem skuteczne działania SEO przy pozycjonowaniu stron w Warszawie?

    Pozycjonowanie stron internetowych w formie tradycyjnej, pod wieloma względami nie różni się od pozycjonowania strony lokalnie. Jednakże to właśnie w drugim przypadku, możemy wyróżnić działania, które są skierowane na zwiększenie zainteresowania, a tym samym sprzedaży klientom lokalnym.

    Optymalizacja działań pod kątem polepszenia pozycji witryny na określonym obszarze to kluczowe zadanie, które powinny wdrożyć firmy działające w branżach lokalnych.

    Czy content wpływa na pozycjonowanie stron internetowych na rynku lokalnym?

    Na wysokie pozycje witryny, zarówno tradycyjnie, jak i lokalnie, co przekłada się także na zwiększenie sprzedaży, wpływa także odpowiednio przeprowadzona optymalizacja treści. Dobrze skonstruowane i merytoryczne treści, odpowiednie słowa kluczowe, sprawią, że strona będzie wartościowa i będzie osiągać wyższe pozycje w wyszukiwarce Google.

    Jak rozpoznać, czy pozycjonowanie lokalne stron działa?

    Weryfikacja ruchu oraz widoczności możliwa jest za pomocą takich narzędzi jak Google Analytics, czy Senuto. Możemy także sprawdzać, które słowa kluczowe i jaki ruch przynoszą tj. czy są związane z naszą lokalizacją, tak jak zakładaliśmy, czy przez przypadek nie mamy ruchu zbyt ogólnego (możemy to w prosty sposób zaobserwować również po tym, czy jesteśmy w stanie odpowiadać na potrzeby wynikające z zapytań klientów, czy może odległość klienta od usługodawcy jest zbyt duża, co sprawia, że ruch nie przekłada się na konwersję).

    Profil Firmy w Google – wizytówka, a pozycjonowanie lokalne

    GMF to jak na razie całkowicie darmowa platforma, do zarządzania wizytówkami firmy, którą udostępnia nam Google. Wizytówki zawierają szereg kluczowych informacji, takich jak: nazwa, wskazanie branży i opis firmy, adres siedziby, strona WWW, e-mail, numer telefonu. Poza podstawowymi danymi wizytówka ma także szereg innych możliwości i pozwala na wprowadzenie wielu treści.

    Zdjęcia, reklamowanie produktów i świadczonych usług czy wpisów sprawia, że o wizytówce możemy mówić jak o rozszerzeniu strony WWW, którą musimy mieć, aby skutecznie pozycjonować lokalnie. Wizytówki widoczne są w wynikach wyszukiwania, czy zakładce i aplikacji Mapy.

    Tożsame dane adresowe firmy w pozycjonowaniu lokalnym

    SEO to szereg rozbudowanych i złożonych zadań. Optymalizacja działań to zadbanie o to, aby dane adresowe firmy pojawiały się także na innych stronach internetowych. Warto zadbać nie tylko o to, aby wyświetlać się na stronach ze spisem przedsiębiorców, ale także o to, aby w każdym miejscu nazwa, adres, e-mail czy numer telefonu były takie same.

    Wpływa to pozytywnie na odbiór naszej witryny, a zarazem marki przez użytkownika, jak i buduje zaufanie, i widoczność w wyszukiwarce Google.

    Linkowanie zewnętrzne z dobrych źródeł w pozycjonowaniu lokalnym

    Pozyskanie linków, na pierwszy rzut oka, może wydać się proste. Jeszcze jakiś czas temu w działaniach SEO znaczenie miała ilość pozyskanych linków. Dziś algorytmy zwracają uwagę przede wszystkim na jakość i parametry domeny, która zawiera link kierujący do naszej strony. Kiedy sprawa dotyczy pozycjonowania na rynku lokalnym, warto także postarać się o pozyskanie linków z portali, blogów czy forów z interesującego nas obszaru.

    Dlaczego warto wybrać pozycjonowanie lokalne?

    Działania marketingu w internecie cały czas ewoluują. SEO to nie jedno, a wiele różnorodnych działań, które nierzadko wymagają sporo czasu i pracy profesjonalistów. Reklamy Google Ads czy płatne reklamy na Facebooku, owszem przyniosą szybsze efekty, jednakże efekty tych działań są widoczne tylko w czasie prowadzenia kampanii. Z kolei skuteczne pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarce, mimo że jest dużo bardziej czasochłonne i na efekty trzeba poczekać nawet kilka miesięcy, pozwala na utrzymanie osiągniętych pozycji, przez znacznie dłuższy czas.

    Jeśli myślisz o zwiększeniu widoczności swojej strony w wynikach wyszukiwania i interesują Cię tylko skuteczne działania, trafiłeś idealnie. Zanim podejmiemy jakiekolwiek działania SEO, badamy potrzeby klienta i jego witryny. Dzięki temu nasze działania przynoszą efekty i dają czołowe pozycje w wyszukiwarce, co przekłada się na większe zainteresowanie promowanymi usługami i zwiększeniem sprzedaży.

    Nie zwlekaj !

    Pomożemy Tobie w całym procesie.