blog marketing

TOP 5 najchętniej czytanych artykułów na naszym blogu w 2023

TOP 5 najchętniej czytanych artykułów na naszym blogu w 2023

Już na dobre wkroczyliśmy w 2024 rok, więc najwyższa pora, aby poinformować Was, jakie artykuły na naszym blogu cieszyły się największą popularnością w 2023 roku. Przygotowaliśmy zestawienie pięciu artykułów o marketingu internetowym, które wzbudziły największe zainteresowanie użytkowników. Przekonaj się, czy masz jakieś zaległości, a jeśli tak… czym prędzej je nadrób!

1. Jak zrobić live na TikToku? Porady, jak prowadzić transmisję 

Wśród pięciu najpopularniejszych artykułów na naszym blogu w 2024 roku znalazł się tekst dotyczący przeprowadzania live’ów na TikToku. Jest to jedna z najbardziej znanych i najczęściej użytkowanych platform social media nie tylko w Polsce, ale właściwie na całym świecie. Są nawet przewidywania, że do 2025 roku TikTok będzie najpopularniejszą w USA aplikacją społecznościową względem czasu użytkowania (tak wynika z analizy Insider Intelligence).

W 2023 roku TikTok miał nawet 1,5 miliarda użytkowników dziennie [źródło: https://www.websiterating.com/pl/research/tiktok-statistics/], więc nic dziwnego, że był to rok, w którym wielu użytkowników chciało dowiedzieć się, jak w pełni korzystać z jednej z funkcjonalności, jaką jest prowadzenie live’ów. 

W naszym artykule krok po kroku wskazaliśmy, jak zacząć transmisję na żywo. Uwzględniliśmy również, jakie są wymagania platformy, aby w ogóle móc to zrobić. Nie brakuje w nim również informacji dotyczących zalet tego medium. Nasi czytelnicy mieli okazję poznać też podstawowe zasady przeprowadzania takich transmisji, co ma ogromne znaczenie, jeśli zależy nam na zyskaniu popularności w tym serwisie. 

Sprawdź: Jak zrobić live na TikToku? Porady, jak prowadzić transmisję

2. Kampanie marketingowe, które okazały się fiaskiem

W 2023 roku chętnie czytany na naszym blogu był również wpis dotyczący kampanii marketingowych, które okazały się fiaskiem. Jak wiadomo, nikt nie jest idealny i każdemu zdarzają się błędy. Jednak w marketingu mogą być one szczególnie bolesne, ponieważ internauci nie zapominają o nich przez bardzo długi czas. 

W tym artykule opisaliśmy szczegółowo faile, które zaliczyły takie marki jak m.in. Dove, Pampers, H&M, Coca-Cola, Adidas, McDonald’s czy Ford. Były to afery na skalę światową, ale jak się okazuje, w Polsce również spotykamy się z tego typu sytuacjami. 

Z pewnością wielu z Was pamięta post marki Tiger na Instagramie dodany 1 sierpnia – w Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Opublikowana grafika przedstawiała obraźliwy gest z wysuniętym środkowym palcem owiniętym czerwoną kokardą. Na zdjęciu znalazły się także napisy: na górze widniało: „1 sierpnia. Dzień pamięci”, z kolei na dole – „Chrzanić to, co było. Ważne jest to, co będzie”.

We wpisie przekazaliśmy również cenne porady mówiące o tym, jak uniknąć wpadek wizerunkowych. Sprawdź: Kampanie marketingowe, które okazały się fiaskiem

3. TikTok Ads w Polsce – jak, za ile i czy warto?

W poprzednim roku chętnie czytaliście również wpis dotyczący TikTok Ads. Skupiliśmy się w nim na tym, aby przekazać najważniejsze informacje na temat działania tego systemu i obowiązujących cen. Dokładnie opisaliśmy dostępne formaty reklamowe oraz przyjrzeliśmy się opublikowanym w sieci statystykom, aby móc podpowiedzieć naszym czytelnikom, kiedy taka inwestycja ma faktycznie sens. Jeśli zastanawiasz się, czy w przypadku Twojej branży warto zdecydować się na to rozwiązanie albo chcesz dowiedzieć się, do kogo głównie trafia TikTok Ads, zdecydowanie polecamy Ci przeczytanie tego artykułu. 

Sprawdź: TikTok Ads w Polsce – jak, za ile i czy warto?

4. Pozycjonowanie lokalne: Zdradzamy sekret, jak wypromować Twoją firmę w regionie

Na naszym blogu w 2023 roku popularny był również artykuł dotyczący pozycjonowania lokalnego. Jak wiadomo, jest ono sposobem na dotarcie dokładnie do tych osób, do których chcemy dotrzeć. Frazy ogólne zazwyczaj są mocno konkurencyjne w przeciwieństwie do fraz lokalnych. Poza tym local SEO bywa tańsze i zapewnia szybsze efekty, dlatego przedsiębiorcy działający tylko w wybranym regionie, chętnie wybierają takie działania. 

We wpisie skupiliśmy się na przedstawieniu odpowiedzi na pytanie: dlaczego lokalne pozycjonowanie jest takie ważne dla Twojego biznesu? Krok po kroku wyjaśniliśmy również, jak wygląda ten cały proces, podkreślając duże znaczenie Profilu Firmy w Google (dawniej wizytówki Google Moja Firma). Jeśli zatem zastanawiasz się nad inwestycją w tę usługę, ale nie jesteś przekonany, że jest to odpowiednie dla Twojej firmy, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem, który pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości. 

Sprawdź: Pozycjonowanie Lokalne: Zdradzamy sekret jak wypromować Twoją firmę w regionie!

5. Ile kosztuje sklep internetowy? Poznaj aktualny koszt

W połowie 2023 roku istniało w Polsce ponad 60 tysięcy sklepów internetowych [źródło: https://www.cashless.pl/13953-rekord-sklepow-internetowych-4-tys-nowych-w-pol-roku]. Z roku na rok przybywa ich coraz więcej, co nie powinno szokować, ponieważ prowadzenie własnego sklepu online to liczne zalety. Jest to sposób na budowanie rozpoznawalności, umożliwia dokonywanie zakupów w każdy dzień o każdej porze i pozwala na redukcję kosztów. 

Wiadomo jednak, że założenie własnego e-commerce to koszta, całkiem niemałe. Z naszego artykułu możesz dowiedzieć się, od czego są one zależne. W tekście wspominamy m.in. o tym, jaki wpływ na to ma wielkość sklepu internetowego. Jeśli planujesz sprzedawać kilkaset tysięcy produktów, oczywiste jest, że zapłacisz więcej niż przedsiębiorca, który będzie miał w ofercie tylko kilka towarów. 

W artykule „Ile kosztuje sklep internetowy”, przekazujemy również wartościowe informacje dotyczące tego, z jakim kosztem wiąże się współpraca z agencją marketingową w zakresie tworzenia sklepów. 

Sprawdź: Ile kosztuje sklep internetowy? Poznaj aktualny koszt

🚀 TOP 5 najchętniej czytanych artykułów na naszym blogu w 2023 – podsumowanie

Podsumowując, wśród 5 najpopularniejszych artykułów o marketingu internetowym znalazły się różnego rodzaju materiały. Są to pomocne treści dotyczące social mediów, pozycjonowania, kampanii reklamowych, a także sklepów internetowych. Jeśli któryś wpis umknął Twojej uwadze, zachęcamy do nadrobienia zaległości, ponieważ nasze wpisy są bogate w cenną wiedzę, która na pewno przyda Ci się w prowadzeniu własnego biznesu. 

Kontakt Efectownia

Zwiększ swoją widoczność w sieci

Darmowa konsultacja z nami ⤵

Kontakt

Autor

Michał Kukliński

Założyciel agencji marketingowej efectownia.pl. W swoich działaniach stawia na kompleksowość, oferując swoim klientom pozycjonowanie stron www, prowadzenie profili w social mediach, płatnych kampanii reklamowych, audytów, usługi copywritingu. Zaimplementowanie systemu pracy z książki „Praca głęboka” Cala Newporta” stanowiło jeden z ważnych kroków w jego karierze.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *