poradniki social media

Zablokowane konto na FB – poradnik. Zobacz krok po kroku, jak odzyskać konto!

Zablokowane konto na FB – poradnik. Zobacz krok po kroku, jak odzyskać konto! - grafika główna

NIE ODBLOKOWUJEMY KONT – PROSZĘ DO NAS W TEJ SPRAWIE NIE DZWONIĆ 😃😃
Skorzystaj z poniższego poradnika!

Większość osób wykorzystuje facebook głównie do celów towarzyskich, choć warto podkreślić, że jest to świetne miejsce również do rozwoju zarówno małych, jak i dużych biznesów.

Czasem jednak gdy chcemy się zalogować na swoje konto na FB, okazuje się, że zostało ono zablokowane. Jakie mogą być tego przyczyny? Czy da się odzyskać konto na tej platformie? Sprawdź to w naszym artykule!

Zablokowane konto na Facebooku – jakie mogą być tego przyczyny?

Istnieje wiele możliwych przyczyn zablokowania konta na Facebooku. Aczkolwiek jedną z najczęstszych jest po prostu naruszenie zasad portalu społecznościowego. Podczas zakładania konta zgadzasz się na ich przestrzeganie. Jeśli jednak w trakcie użytkowania konta, Facebook odkryje, że np. podszywasz się pod kogoś lub podałeś nieprawdziwe dane, zablokuje Twoje konto.

Dojdzie do tego także wtedy, gdy będziesz, np. używał obraźliwego języka lub wyśmiewał czyjąś orientację seksualną. Choć co istotne: nie zawsze od razu Facebook nakłada karę. W wielu przypadkach najpierw wysyła ostrzeżenia. Jednakże to nie zmienia faktu, że takie zachowania są niedopuszczalne i nie powinieneś tak postępować. Gdy z kolei dostrzeżesz takie poczynania wśród innych użytkowników, obowiązkowo zgłoś dany post/komentarz do centrum pomocy Facebooka. 

Oczywiście możesz otrzymać bana na Facebooku także z wielu innych przyczyn. Pamiętaj, że konto na Facebooku mogą mieć jedynie osoby mające więcej niż 13 lat. Jeśli masz mniej, podasz fałszywą datę urodzenia podczas rejestracji, to i tak jest ryzyko, że dostaniesz blokadę. Wystarczy bowiem, że ktoś zgłosi, że masz mniej niż wymagane 13 lat. Wówczas portal zapewne poprosi o przesłanie dokumentu, który umożliwi weryfikację Twojego wieku. Częstym powodem blokady jest także spam, którego Facebook mocno nie lubi. Jeśli będziesz spamował, niezależnie czy to na swoim profilu publicznym, czy prywatnym, możesz spodziewać się bana.

Dla Facebooka podejrzane mogą być też częste zmiany imienia i nazwiska. Jeśli będziesz je co chwilę zmieniał, to prędzej czy później Facebook poprosi Cię o okazanie dowodu osobistego. Na portalu niedozwolone jest także promowanie i sprzedawanie leków na receptę, marihuany, broni palnej i amunicji. Uważaj również na to, jakie dodajesz materiały. Jeśli nie należą one do Ciebie, naruszasz prawa autorskie, a za to również grozi ban na FB!

Zapomniałeś hasło do Facebooka – co możesz zrobić?

Cóż, czasem zdarza się tak, że zapomnimy hasło do Facebooka. Co w takiej sytuacji? Właściwie sprawa jest prosta. Wystarczy zrobić reset hasła przy pomocy e-maila przypisanego do niego. Inną opcją jest skorzystanie z funkcji znajdowania konta. Polecamy ją także w sytuacji, gdy zapomniałeś zarówno adresu e-mail, jak i hasło do konta.

Wejdź na stronę https://www.facebook.com/login/identify i wpisz adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Jeśli podasz prawidłowe dane, wyświetli się okienko resetowania hasła, a po zatwierdzeniu otrzymasz e-mail z kodem umożliwiającym odblokowanie konta na Facebooku. Gdy nie pamiętasz żadnych danych do logowania, możesz także użyć alternatywnego adresu e-mail lub drugiego numeru telefonu.

Jak odblokować konto na Facebooku po naruszeniu zasad?

Utraciłeś dostęp do Facebooka z powodu naruszenia standardów społeczności Facebooka? Zapewne więc ktoś zgłosił Twój profil. Co możesz zrobić w takiej sytuacji? Wysłać prośbę o odblokowanie konta. Aby to zrobić, odwiedź stronę https://www.facebook.com/help/contact/260749603972907. Oczywiście to nie oznacza, że uda Ci się odzyskać konto. Jeśli po weryfikacji Facebook ustali, że zgłoszenie jest zasadne i doszło do naprawdę poważnego naruszenia, najprawdopodobniej otrzymasz odmowną decyzję. Gdy tak się stanie, jedyną opcją pozostaje założenie nowego konta na Facebooku. 

Jak odzyskać dostęp do konta na Facebooku po ataku hakerskim?

Przede wszystkim najpierw powinieneś się upewnić, czy wpisujesz prawidłowe hasło i e-mail do konta na FB. Jeśli tak i jednocześnie nie wyświetla się informacja o zablokowaniu konta, a Ty wciąż nie masz do niego dostępu, jest całkiem spore ryzyko, że doszło do ataku hakerskiego i Twoje konto jest w rękach internetowych oszustów.

Czy w takiej sytuacji nie da się już nic zrobić? Oczywiście, że się da. Odwiedź stronę https://pl–pl.facebook.com/help/1216349518398524/?helpref=faq_content i skorzystaj z dedykowanego formularza, w którym opowiesz, co się zdarzyło i otrzymasz automatyczną pomoc.

Jak odpowiednio zabezpieczyć konto na FB?

Poznałeś już powody, dla których Facebook blokuje konta na Facebooku, a także wiesz, czy da się odzyskać zablokowane konto. Na koniec warto wspomnieć o sposobach na jego zabezpieczenie. Oto te najlepsze:

 • uwierzytelnianie dwuskładnikowe – każdy powinien korzystać z weryfikacji dwuetapowej, polegającej na tym, że oprócz hasła trzeba wpisać również specjalny kod (wysyłany za pośrednictwem SMS-a lub generowany w aplikacji) podczas logowania;
 • mocne hasło – nie powinno być to banalnie proste hasło, które łatwo zgadnąć, a poza tym musi mieć minimum 8 znaków, małe i duże litery, cyfry i znaki specjalne;
 • opcja każdorazowego informowania o próbie logowania z nieznanych urządzeń;
 • nieudostępnianie hasła – nie podawaj nikomu hasła do swojego konta na FB;
 • nieklikanie w podejrzane linki – jeśli otrzymałeś wiadomość z podejrzanym linkiem lub znajomy prosi Cię o BLIKa, bądź czujny i nie wchodź w tego typu linki i nie udzielaj takiego wsparcia, ew. możesz skontaktować się telefonicznie z osobą, która poprosiła o pieniądze i zapytać, czy otrzymana wiadomość jest faktycznie od niej.

Szczególnie ważne jest również to, że jeśli logujesz się na urządzeniu, z którego korzysta kilka innych osób, to powinieneś każdorazowo się wylogowywać z platformy. Stosując się do powyższych porad, Twoje konto będzie doskonale zabezpieczone.

🚀 Zablokowane konto na FB – poradnik: podsumowanie

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego artykułu wiesz już, jak odzyskać dostęp do swojego konta na Facebooka. Pamiętaj jednak, że lepiej zapobiegać niż leczyć, więc staraj się nie naruszać zasad tego portalu, nie spamuj i używaj odpowiedniego języka, a problem blokady konta najprawdopodobniej nigdy Cię nie spotka. Warto też zadbać o odpowiednie zabezpieczenie konta m.in. poprzez włączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego czy ustawienie mocnego hasła, dzięki czemu zmniejszy się ryzyko, że ktoś nielegalnie uzyska dostęp do Twojego Facebooka. 

Kontakt Efectownia

Zwiększ swoją widoczność w sieci

Darmowa konsultacja z nami ⤵

Kontakt

Autor

Michał Kukliński

Założyciel agencji marketingowej efectownia.pl. W swoich działaniach stawia na kompleksowość, oferując swoim klientom pozycjonowanie stron www, prowadzenie profili w social mediach, płatnych kampanii reklamowych, audytów, usługi copywritingu. Zaimplementowanie systemu pracy z książki „Praca głęboka” Cala Newporta” stanowiło jeden z ważnych kroków w jego karierze.

26 komentarzy

 1. Monika
  9 lutego 2024 Odpowiedz

  Witam. Mam problem z zalogowaniem się na swoim koncie na Facebooku

 2. Malgorzata
  21 lutego 2024 Odpowiedz

  Zablokowali mi konto na fb i tak naprawde niewiem dlaczego

 3. Marietta Borejko
  25 lutego 2024 Odpowiedz

  Nie mogę się na Facebooka i na messengera po zablokowaniu mi konto

 4. Monika
  5 marca 2024 Odpowiedz

  W dniu dzisiejszym 5.03 doszło do awarii Facebooka. Próbowałam zalogować się na konto. Sądze że za duzo razy próbowałam zmienić hasło więc zostało zablokowane. Jak odblokować w tej sytuacji konto na Facebooku?

 5. Marietta Borejko
  6 marca 2024 Odpowiedz

  jak moje konto zostało zablokowane

   • Michał
    14 maja 2024 Odpowiedz

    Dzień dobry
    Panie Michale, jest Pan nam w stanie podpowiedzieć jak skontaktować się z FB? jak wysłąć weryfikacje (dowód) do FB itd. Chodzi o zhakowane konto/powiązanie z jakimiś kontami z instagrama itd. Wiele osób w komentarzach ma ten sam problem, a niestety dopadł i mnie ten kłopot.
    Dziękuję

     • Michał
      14 maja 2024

      Oczywiście, skorzystałem z linku, który gdzieś Pan tutaj podesłał komuś, już myślałem że się uda, natomiast wyskakuje od razu komunikat – ” że aby dodać zdjęcie, muszę się zalogować” więc ogólnie koło się zamyka:(.
      Aktualnie najcięższym tematem w tym wszystkim jest kontakt Z FB – a i dokładnie brak możliwości faktycznego zweryfikowania mojej tożsamości.

 6. Robert
  14 marca 2024 Odpowiedz

  W dniu dzisiejszym dostałem maila z informacją, że ktoś próbuje zmienić hasło do mojego profilu na FB. Zignorowałem to. Jakiś czas później po wejściu na FB okazało się, że hasło zostało zmienione. Szybko dokonałem resetu hasła przez WhatsApp. Zalogowałem się ale zaraz później otrzymałem komunikat, że moje „ konto zostało zawieszone, ponieważ powiązane z nim konto na Instagramie w9opm2vkxuetr9g2 narusza nasz regulamin.
  Zaloguj się do powiązanego konta na Instagramie, aby odwołać się od naszej decyzji.
  Możesz mieć prawo do zakwestionowania naszej decyzji przed sądem w swoim kraju lub skierowania jej do certyfikowanego organu ds. rozstrzygania sporów.” Nic teraz nie mogę z tym zrobić. Proszę o pomoc.

  • Piotr
   18 marca 2024 Odpowiedz

   Mam to samo zablokowane konto prywatne zablokowane konto firmowe które było połączone z prywatnym

 7. Dominik Szeloch
  6 kwietnia 2024 Odpowiedz

  Witam serdecznie, moje konto zostało zablokowane 2 kwietnia od tego czasu wysyłamy zdjęcia mojego dowodu i za każdym razem dostaję odp ” nie udało nam się potwierdzić Twojej tożsamości” zdjęcia są robione prawidłowo

 8. Dominik Szeloch
  6 kwietnia 2024 Odpowiedz

  Witam serdecznie, moje konto zostało zablokowane 2 kwietnia od tego czasu wysyłamy zdjęcia mojego dowodu i za każdym razem dostaję odp ” nie udało nam się potwierdzić Twojej tożsamości” zdjęcia są robione prawidłowo, co mogę jeszcze zrobić żeby odzyskać swoje konto na Facebooku??

 9. Renata
  15 kwietnia 2024 Odpowiedz

  Moje konto na fb zostało zablokowane i nie wiem dlaczego od 10 kwietnia nie mam dostępu do konta . Proszę o pomoc.

 10. Damian
  23 kwietnia 2024 Odpowiedz

  Twoje konto zostało zawieszone, ponieważ powiązane z nim konto na Instagramie hothanhnguyen1998 narusza nasz regulamin.
  Zaloguj się do powiązanego konta na Instagramie, aby odwołać się od naszej decyzji.

  Udało się komuś coś z tym zrobić ? Proszę o pomoc

 11. Krystyna
  23 kwietnia 2024 Odpowiedz

  Moje konto zostało dzisiaj zablokowane z powodu naruszenia standardów, a chodzi o to, że niby moje konto na Instagramie jest połączone z jakimś kontem o chińsko brzmiącej nazwie. Żeby było śmiesznie – konto na Instagramie nie zostało zablokowane. Chciałam wysłać ten formularz ze zdjęciem dowodu osobistego, ale też nie mogę – mam komunikat, żeby się najpierw zalogować 😀 Nic nie rozumiem…. Konto jak konto, szkoda mi tylko 3 Fanpage… Jeden prowadziłam od 10 lat… Jest jeszcze może jakiś sposób na odblokowanie konta?

 12. Patrycja
  5 maja 2024 Odpowiedz

  Niestety wczoraj zhakowano mi konto. Linki nie działają wyskakują informację, że konto jest zawieszone/ dezaktywowane. Aby móc dokonać jakiejkolwiek weryfikacji w komunikacie jest napisane aby zalogować się do przypiętego konta na Instagramie i wtedy można odwołać się od decyzji ALE to nie jest moje konto. Nick to: nguyenkieunuong6521 ktokolwiek to jest. Co zrobić w takiej sytuacji?

  • Michał
   14 maja 2024 Odpowiedz

   Cześć, udało się rozwiązać problem? niestety ta sama sytuacja:(

 13. Emiliano Ski
  8 maja 2024 Odpowiedz

  Mam podobny problem jak Wy ktoś z Indii zalogował sie na moim koncie facebokowym połączył z kontem na Instagramie po czym facebook zablokował mi konto i usunął bo naruszyłem jakieś tam zasady. I mam zalogować się do powiązanego konta na Instagramie aby się odwołać od decyzji.Poradził ktoś sobie z tym problemem

 14. Piotr
  9 maja 2024 Odpowiedz

  Dokładnie mam ten sam problem jak wyżej. Moje osobiste konto zostało zawieszone z powodu naruszenia standardów przez powiązane konto na instagramie o nazwie fksdjhgsperjghboapsoif. I nie mam żadnej możliwości odwołania się, bo to nie jest moje konto instagramowe. Czy ktoś może się zająć tym tematem? Nie mówiąc o tym, że Facebook nie wysyła maila potwierdzającego zawieszenie konta, o którym bredzą w informacjach. POMOCY!!!

  • Milosz
   15 maja 2024 Odpowiedz

   Cześć, mam te sama sytuacje… czy udało Wam się rozwiać problem?

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *