blog poradniki social media

Jak założyć konto na Facebooku?

Jak założyć konto na Facebooku

W lutym 2004 roku wiele się zmieniło – to właśnie wtedy założono Facebooka. Od tego czasu portal ten cieszy się niemalejącą popularnością. Dla miliardów ludzi stał się oknem na świat. To serwis, który zdecydowanie wciąga – weź to pod uwagę, zanim założysz tam konto. Mimo to jesteś zdecydowany na taki krok? W takim razie zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem, w którym pokażemy Ci, jak krok po kroku założyć konto na Facebooku. Obiecujemy, że nie będzie to trudne!

Dlaczego warto założyć konto na Facebooku?

Konto na Facebooku zdecydowanie warto mieć. Portal ten daje mnóstwo możliwości, a te możesz wykorzystać zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Wspomnijmy przede wszystkim o tym, że pozwala pozostawać w stałym kontakcie ze wszystkimi ludźmi, których znasz z realnego życia. Możesz kontaktować się z nimi za pomocą Messengera, wysyłać różne treści i inne materiały – zdjęcia, filmy czy gify. Możesz komentować i reagować na udostępniane przez nich treści. Zresztą nie tylko – na tym portalu znajdziesz całkiem sporo informacji o osobach, które znasz jedynie z widzenia. 

Kontakt Efectownia

Zwiększ swoją widoczność w sieci

Darmowa konsultacja z nami ⤵

Kontakt

Jak Facebook, to i grupy tematyczne. Na tym portalu znajdziesz ich naprawdę mnóstwo. Przykładowo, chcesz nauczyć się szyć? Na pewno znajdziesz niejedną grupę, gdzie uzyskasz wiele porad i wskazówek w tym temacie. Możesz w nich dyskutować z osobami, które są zainteresowane dokładnie tym samym tematem. Grupy tematyczne są również wspaniałym źródłem pomysłów i inspiracji. Są także fanpage’e – to zainteresuje szczególnie osoby, które prowadzą własne biznesy. Założenie i prowadzenie strony na Facebooku jest rewelacyjnym sposobem na to, aby poinformować o swoich produktach lub usługach. Może to być dobrą alternatywą dla zakładania strony WWW.

Nie możemy pominąć także marketplace, czyli dość nowej platformy na Facebooku, która początkowo została mało entuzjastycznie przyjęta. Jednak teraz cieszy się sporą popularnością. Jednak na co ona w ogóle pozwala? Głównie na sprzedaż i kupno dowolnych produktów, które dzieli się na kategorie. Użytkownicy Facebooka przekonali się do tej platformy m.in. z tego powodu, że możliwa jest ocena wiarygodności sprzedawcy, co umożliwia 5-gwiazdkowy system ocen. Poza tym można wejść na profil sprzedawcy i go „zweryfikować”. Do sfinalizowania transakcji nie są także potrzebne żadne dodatkowe aplikacje – wszystko odbywa się za pośrednictwem Messengera. 

Jak założyć konto na Facebooku? Instrukcja krok po kroku

  1. Wejdź na stronę https://www.facebook.com/ i kliknij „Utwórz nowe konto”.

  1. Wyświetli Ci się okienko, w którym musisz podać kilka potrzebnych informacji, takich jak: imię i nazwisko, numer telefonu lub e-mail, hasło, data urodzenia oraz płeć. Następnie wystarczy kliknąć „Zarejestruj się”.

  1. Na podany adres e-mail zostanie wysłana do Ciebie wiadomość z kodem, który należy podać w wyświetlonym okienku. 

  1. Ostatnim krokiem jest udzielenie zgody na korzystanie z plików cookie przez Facebooka.

🚀 Jak założyć konto na Facebooku – podsumowanie 

Podsumowując, dowiedziałeś się już, jak założyć konto na Facebooku. Jest to zdecydowanie największa platforma mediów społecznościowych, o ogromnych możliwościach, więc warto mieć tam konto. Zapewniamy, że na pewno przyda Ci się ono na co dzień, a jeśli prowadzisz biznes – pomoże Ci go rozwinąć. A jeśli okaże się, że to jednak nie Twoja bajka, pamiętaj, że zawsze możesz usunąć konto na Facebooku.

Kontakt Efectownia

Zwiększ swoją widoczność w sieci

Darmowa konsultacja z nami ⤵

Kontakt

Autor

Michał Kukliński

Założyciel agencji marketingowej efectownia.pl. W swoich działaniach stawia na kompleksowość, oferując swoim klientom pozycjonowanie stron www, prowadzenie profili w social mediach, płatnych kampanii reklamowych, audytów, usługi copywritingu. Zaimplementowanie systemu pracy z książki „Praca głęboka” Cala Newporta” stanowiło jeden z ważnych kroków w jego karierze.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *