marketing poradniki social media

Jak udostępnić konto na Facebooku?

Jak udostępnić konto na Facebooku

Prowadzisz własny biznes i konto firmowe na Facebooku? Właśnie zdałeś sobie sprawę, że nie masz czasu na prowadzenie profilu na FB? Musisz zatem wiedzieć, że to zadanie możesz powierzyć agencji marketingowej. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, konieczne będzie udostępnienie konta na Facebooku pracownikom agencji. Czy wiesz, jak to zrobić? Przeczytaj nasz artykuł, by zdobyć tę informację! Na pewno przyda Ci się ona również wtedy, gdy będziesz chciał nadać dostęp do konta swoim pracownikom. Zachęcamy do lektury!

Kontakt Efectownia

Zwiększ swoją widoczność w sieci

Darmowa konsultacja z nami ⤵

Kontakt

Bezpieczeństwo firmowego konta na Facebooku to podstawa

Zanim pokażemy Ci, jak udostępnić konto na Facebooku, chcielibyśmy wspomnieć kilka słów o jego bezpieczeństwie. Zakładając je, automatycznie stajesz się administratorem strony. Co więcej, jest ona połączona z Twoim profilem prywatnym. Większość przedsiębiorców jednak nie wie, jak skutecznie prowadzić fanpage, nie ma na to czasu lub po prostu woli skupić się na rozwijaniu biznesu. Wówczas wielu z nich rozważa zlecenie prowadzenia strony na Facebooku – np. agencji marketingowej czy freelancerowi. 

Nigdy jednak nie wiadomo do końca, na kogo się trafi. Dlatego jeśli Ty również zdecydujesz się na taki krok, pamiętaj, aby agencja czy freelancer nie był głównym administratorem Twojej strony. Możesz nadać mu inne uprawnienia – do wyboru jest ich całkiem sporo. Dlaczego to takie ważne? Z takiego powodu, że na pewno nie chcesz stracić dostępu do swojego konta, a tak się może stać, jeśli fanpage trafi do nieuczciwej osoby. Oczywiście istotne jest to, aby po zakończeniu działań reklamowych czy współpracy odebrać tej agencji/osobie nadane dostępy, aby mieć pewność, że nie będzie ona publikowała niechcianych materiałów na profilu. 

Jak dać dostęp do konta na Facebooku? Krok po kroku

  1. Zaloguj się na swoje konto na Facebooku i od razu kliknij ikonkę z dziewięcioma kropkami. Tam znajdziesz opcję „Strony”, należy ją wybrać. 

  1. Kolejnym krokiem jest wybór opcji „Ustawienia” z menu po lewej stronie.
  1. Wybierz „Role na stronie”. 

  1. Wówczas wyświetli Ci się pole „Przypisz nową rolę na stronie”. Poniżej powinieneś wpisać imię i nazwisko lub adres e-mail osoby, której chcesz nadać dostęp do strony na Facebooku. Po wpisaniu tych informacji wybierz dla niej odpowiednią rolę – może być administratorem, redaktorem, moderatorem, reklamodawcą lub analitykiem. Następnie kliknij „Dodaj”, zapewne będziesz musiał podać jeszcze hasło do konta, aby zapisać ustawienia. 

🚀 Jak udostępnić konto na Facebooku – podsumowanie

Podsumowując, udostępnianie konta na Facebooku jest bardzo proste i zajmuje dosłownie chwilę. Gdy zatem zdarzy się sytuacja, że będziesz musiał skorzystać z tej możliwości, ponieważ potrzebne będzie Ci wsparcie w zakresie moderowania treści czy publikacji materiałów na stronie, zrób wszystko zgodnie z naszym poradnikiem, a na pewno nie napotkasz na żadne problemy. 

Kontakt Efectownia

Zwiększ swoją widoczność w sieci

Darmowa konsultacja z nami ⤵

Kontakt

Autor

Michał Kukliński

Założyciel agencji marketingowej efectownia.pl. W swoich działaniach stawia na kompleksowość, oferując swoim klientom pozycjonowanie stron www, prowadzenie profili w social mediach, płatnych kampanii reklamowych, audytów, usługi copywritingu. Zaimplementowanie systemu pracy z książki „Praca głęboka” Cala Newporta” stanowiło jeden z ważnych kroków w jego karierze.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *