blog poradniki SEO

5 powodów, dlaczego agencja SEO nie może zagwarantować najwyższej pozycji w Google

5 powodów, dlaczego agencja SEO nie może zagwarantować najwyższej pozycji w Google

Niestety prawdą jest, że agencja oferująca usługi pozycjonowania, nie jest w stanie zagwarantować najwyższej pozycji w Google. Mimo że niektóre tego typu firmy przekonują, że są w stanie wznieść stronę do TOP 3, to nie jest to do końca prawda. To, czy agencja będzie w stanie zapewnić konkretną pozycję, zależy w dużej mierze od biznesu, który prowadzisz, jego lokalizacji czy budżetu, jakim dysponujesz na cele marketingowe. Dlaczego agencja SEO zazwyczaj nie może obiecać najwyższej pozycji w Google? W tym artykule przedstawiamy 5 powodów, dlaczego agencja SEO nie może zagwarantować najwyższej pozycji w Google. 

Kontakt Efectownia

Zwiększ swoją widoczność w sieci

Darmowa konsultacja z nami ⤵

Kontakt

Dlaczego warto starać się o najwyższą pozycję w Google?

Najwyższa pozycja w Google to liczne korzyści. Mając dobrą widoczność strony, można liczyć na większy ruch użytkowników, co jednocześnie przekłada się na to, że łatwiej możesz pozyskać potencjalnych klientów i zwiększa się prawdopodobieństwo konwersji lub sprzedaży. Jedna z najwyższych pozycji pozwala również zwiększyć rozpoznawalność marki i zbudować wizerunek eksperta w danej dziedzinie. 

Warto wspomnieć również o tym, że pozycjonowanie strony internetowej początkowo nie należy do najtańszych działań, jednak w dłuższej perspektywie jest zdecydowanie tańsze niż reklamy Google Ads, gdzie musisz płacić za każde kliknięcie. Poza tym będąc wysoko w wynikach wyszukiwania, zyskujesz przewagę konkurencyjną nad innymi firmami w branży. Jak widać, zalet jest naprawdę mnóstwo, dlatego też na współpracę z agencją SEO decyduje się coraz więcej firm. 

Więcej o pozycji strony w Google przeczytasz w naszym innym artykule: Pozycja w Google – jak możesz sprawdzić, na której pozycji jest Twoja firma?

Dlaczego dobra agencja SEO nie zagwarantuje Ci konkretnej pozycji w wyszukiwarce? 5 powodów

Współpraca z agencją SEO jest dobrym pomysłem, jeśli chcesz, aby Twoja firma była wyżej w wynikach wyszukiwania. Musisz jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie może zapewnić Ci konkretnej pozycji w wyszukiwarce. Takiej gwarancji nie da Ci nawet Google, a to do nich należy wyszukiwarka. Od czego zależy to, że agencja SEO nie może zagwarantować konkretnej pozycji w wyszukiwarce? Powody przedstawiamy poniżej – koniecznie zapoznaj się z nimi. 

1. Twoja konkurencja również działa i pozycjonuje swoje strony 

Zapewne jest przynajmniej kilka, a pewnie nawet kilkadziesiąt czy kilkaset firm działających w tej samej branży co Twoja. Wyobraź sobie, że one wszystkie biorą udział w wyścigu o pozycje w pierwszej dziesiątce. Co to oznacza? Nic innego jak to, że znalezienie się w TOP 10 będzie bardzo trudne. Pamiętaj, że Twoja konkurencja nie śpi i jej również zależy na tym, aby być jak najwyżej, dlatego inwestuje w pozycjonowanie stron internetowych. 

2. Tylko Google zna wszystkie czynniki rankingowe 

Czy agencja SEO zna wszystkie czynniki rankingowe? Zdecydowanie nie! Właściwie to zna je jedynie Google. Zatem żadna firma zajmująca się pozycjonowaniem stron nie wie dokładnie, co trzeba zrobić, aby strona na 100% znalazła się na najwyższej pozycji wyników wyszukiwania. Nie oznacza to oczywiście, że agencje SEO pozycjonujące strony nie wiedzą, co robią. Zatrudniają one specjalistów, którzy mają wieloletnie doświadczenie, zaawansowaną wiedzę oraz stale analizują algorytmy Google i wiedzą, jak sprostać ich wymaganiom. Zawsze jednak należy mieć na uwadze, że może pojawić się kolejny czynnik, a to z kolei spowoduje, że witryna nie pojawi się w TOP 3.

3. Ciągle wprowadzane są modyfikacje algorytmu

Google rocznie wprowadza mnóstwo modyfikacji algorytmu, ale my dowiadujemy się jedynie o tych największych. To oczywiście ma ogromny wpływ na pozycje stron w wyszukiwarce. Właściwie te techniki SEO, które jeszcze wczoraj były skuteczne, już dzisiaj mogą nie działać.

4. Występujące błędy w kodzie strony

Czasem zdarza się również tak, że podczas tworzenia strony internetowej programiści popełniają błędy, wskutek których jej wyświetlanie w rankingu jest niemożliwe. Na przykład: często występują problemy z poprawnym odczytaniem zawartości strony przez robota Google. 

5. Strona może zostać ofiarą ataku hakerów 

W dzisiejszych czasach chyba już wszyscy przyzwyczailiśmy się do tego, że hakerzy atakują różne strony. Google świetnie radzi sobie z wykrywaniem takich ataków i kiedy dostrzega, że witryna została zainfekowana i może być niebezpieczna, nakłada na nią filtr. To z kolei przekłada się na to, że serwis traci swoją pozycję w wynikach wyszukiwania.

Wówczas zalecana jest jak najszybsza interwencja i usunięcie szkód, jednak to nie gwarantuje powrotu na „stare” miejsce w rankingu. Zatem ostatnim powodem, dla którego agencja SEO nie może zagwarantować najwyższej pozycji w Google, jest to, że nie ma pewności, czy czasem hakerzy nie zaatakują serwisu. 

🚀 5 powodów, dlaczego agencja SEO nie może zagwarantować najwyższej pozycji w Google – podsumowanie 

Po zapoznaniu się z naszym artykułem wiesz już, że agencja SEO nie może zagwarantować najwyższej pozycji w Google z różnych powodów. Przede wszystkim wynika to z tego, że kontrolę nad wynikami wyszukiwania sprawuje Google, a nie firma pozycjonująca strony. Równie istotne jest to, że konkurencja w większości branż jest spora i ona również dąży do tego, aby pojawić się w TOP 10.

Poza tym są jeszcze inne powody takie jak np. nieznajomość wszystkich czynników rankingowych czy ciągłe modyfikacje algorytmu. Zatem jeśli agencja SEO gwarantuje Ci, że Twoja firma znajdzie się na konkretnej pozycji w Google, wiedz, że jest nieprofesjonalna i nierzetelna. Jeśli jesteś zainteresowany usługami pozycjonowania zachęcamy do kontaktu z Efectownią. Nasz zespół zrobi wszystko, co w jego mocy, aby Twoja strona znalazła się jak najwyżej!

Kontakt Efectownia

Zwiększ swoją widoczność w sieci

Darmowa konsultacja z nami ⤵

Kontakt

Autor

Michał Kukliński

Założyciel agencji marketingowej efectownia.pl. W swoich działaniach stawia na kompleksowość, oferując swoim klientom pozycjonowanie stron www, prowadzenie profili w social mediach, płatnych kampanii reklamowych, audytów, usługi copywritingu. Zaimplementowanie systemu pracy z książki „Praca głęboka” Cala Newporta” stanowiło jeden z ważnych kroków w jego karierze.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *