blog GMF SEO

Czy wizytówka Google jest płatna?

Czy wizytówka Google jest płatna

Chcesz znaleźć nowych klientów? W takim razie z pewnością powinieneś zdecydować się na wizytówkę w Google Maps. To wciąż niezwykle popularna forma reklamy w sieci, dzięki której firmy mogą być widoczne w lokalnych wynikach wyszukiwania jako pinezka. Jednak popularność tego rozwiązania wiąże się z tym, że coraz częściej mają miejsce oszustwa związane z wizytówką Google. Czy wizytówka Google jest płatna? Dowiedz się już teraz!

Kontakt Efectownia

Zarządzanie profilem firmy w Google

Sprawdź

Czym jest wizytówka Google?

Wizytówka firmy, inaczej profil firmy to bardzo przydatne narzędzie, które wykorzystuje się do zarządzania wizerunkiem firmy w wyszukiwarce i mapach Google. Zarówno skonfigurowanie, jak i obsługa wizytówki są banalnie proste. Jest to doskonała forma reklamy, a dzięki dodaniu przydatnych informacji takich jak np. aktualna lokalizacja, numer telefonu, czy godziny otwarcia przedsiębiorca ułatwia  klientom trafienie do siedziby firmy, czy też nawiązanie z nią kontaktu. Wizytówka Google zawiera takie elementy jak m.in.:

 • nazwa i adres działalności;
 • odnośnik do strony internetowej;
 • odnośnik umożliwiający wyznaczenie trasy do siedziby firmy;
 • godziny otwarcia firmy;
 • dane kontaktowe takie jak np. numer telefonu;
 • opis działalności;
 • średnia ocen użytkowników.

Ile kosztuje wizytówka Google?

Chcesz założyć wizytówkę Google? W takim razie na pewno zastanawiasz się, ile to kosztuje? Mamy dla Ciebie wspaniałą wiadomość, ponieważ jest to w pełni darmowa forma promocji! Dlatego nie ma sensu, abyś dłużej zwlekał z jej założeniem. Jeśli natomiast brakuje Ci na to czasu lub nie wiesz, jak to zrobić, to oczywiście możesz skontaktować się z naszą firmą. Nasz zespół chętnie podejmie się tego zadania i stworzy dla Ciebie najlepszą wizytówkę firmy, dzięki czemu dotrzesz do dużo większej liczby klientów.

Oszuści nie śpią – poznaj ich najczęstsze techniki oszustw

Niewiedza może słono kosztować. Niestety przekonało się o tym wielu właścicieli firm. Wraz ze wzrostem popularności wizytówki Google zaczęli działać oszuści, którzy dzwonią do przedsiębiorców i próbują ich oszukać. Jak działają? Oszuści przedstawiają się jako pracownicy lub partnerzy firmy Google i proszą np. o uregulowanie faktury. Informują także, że w przypadku jej nieopłacenia firma zniknie z Map Google.

Innymi równie popularnymi technikami są też prośby o dokonanie przelewu za utrzymanie wizytówki Google. Niektórzy też mocno zawyżają cenę usługi polegającej na założeniu takiej wizytówki. Najczęściej oszuści kontaktują się telefonicznie, ale czasem również mailowo. Należy tutaj podkreślić, że zarządzanie wizytówką firmy możesz zlecić osobom trzecim jest to jak najbardziej w porządku. Gdy jednak tego nie zrobiłeś, a otrzymałeś telefon np. z prośbą o opłacenie faktury za wizytówkę Google, to wiedz, że to oszustwo!

Co najczęściej mówią osoby próbujące wyłudzić pieniądze?

Oto najczęściej wypowiadane teksty przez oszustów:

 • Jestem pracownikiem Google i dzwonię do Pana/Pani z propozycją założenia wizytówki za niedużą opłatą.
 • Pana/Pani abonament w Google Maps niedługo dobiega końca. Proponujemy przedłużenie ważności wizytówki.
 • Kontaktuję się w sprawie ponowienia płatności za wizytówkę Google.
 • Jesteśmy w stanie zapewnić TOP 3 w Mapach Google.
 • Musi zapłacić Pan/Pani fakturę, aby firma wciąż była widoczna w Google Maps.
 • Na Pana/Pani adres e-mailowy przesłaliśmy fakturę. Prosimy o jej opłacenie, aby przedłużyć ważność wizytówki Google Maps.

Gdy to usłyszysz, to powinna zapalić Ci się w głowie czerwona lampka. To oszustwo! Wizytówka Google była, jest i miejmy nadzieję, że będzie darmowa.

Jak zachować się, gdy otrzymasz telefon od oszusta?

Gdy podejrzewasz, że kontaktuje się z Tobą osoba, która chce Cię oszukać, to przede wszystkim nie możesz dać się zmanipulować rozmówcy. Nie panikuj na spokojnie sprawdź swoją wizytówkę Google Moja Firma. Nie odpisuj także na otrzymane wiadomości od oszusta. Z kolei jeśli Twoja wizytówka Google jest pod opieką agencji, to powinieneś skontaktować się z nią i poinformować o wystąpieniu takiej sytuacji. Specjaliści z agencji na pewno rozwieją wszelkie wątpliwości dotyczące np. propozycji typu „założenie wizytówki Google” i odpowiedzą na Twoje pytania. Co natomiast zrobić, gdy dostałeś na maila fakturę za usługi związane z wizytówką Google? Pamiętaj, aby nie otwierać i nie pobierać żadnych plików, a zamiast tego zweryfikować dane sprzedawcy. Możesz też poprosić o przesłanie kolejnego maila ze skrzynki firmowej (ma ona końcówkę @google.com lub @google.pl), dzięki czemu sprawdzisz, czy to faktycznie oszust. Zarówno w założeniu wizytówki Google, jak i jej obsłudze pomogą wyłącznie specjaliści!

Płatne funkcje wizytówki Google – czy istnieją takie?

Jak najbardziej. Jednak nie są one obowiązkowe. Mamy na myśli tutaj płatne pozycjonowanie wizytówki Google. Jest to możliwe za pośrednictwem platformy Google Ads, która umożliwia rozszerzenie lokalizacji, dzięki czemu informacja o Twojej firmie może znaleźć się na samej górze sponsorowanych wyników wyszukiwania. Jest to polecane narzędzie, z którego warto skorzystać, jeśli bardzo zależy Ci na dotarciu do nowych klientów. Pamiętaj jednak, że jeśli zdecydujesz się na tę funkcję, to będziesz płacił za każde kliknięcie Twojej wizytówki Google. 

Czy warto zlecić obsługę wizytówki Google agencji?

Większości przedsiębiorców zależy na tym, aby wizytówka ich firmy prezentowała się profesjonalnie i była skuteczna, czyli przynosiła prawdziwe korzyści dla biznesu. Jeśli i Tobie na tym zależy, to warto rozważyć powierzenie obsługi wizytówki profesjonalnej agencji. Wiedz, że Google to w pełni akceptuje!

Decydując się na współpracę z agencją, masz pewność, że Twoją wizytówką Google będą zajmowali się uczciwi i doświadczeni specjaliści. Będzie to miało także korzystny wpływ na pozycjonowanie Twojej wizytówki. Podejmując taki krok, nie będziesz musiał dłużej zajmować się czasochłonnymi czynnościami takimi jak m.in. odpisywanie na opinie klientów, czy aktualizacja informacji.

Oczywiście zalet płynących ze współpracy z polecaną agencją jest dużo więcej. Kolejną jest to, że wówczas można wykorzystać wszystkie zaawansowane narzędzia marketingowe oferowane przez Google. Nasz zespół może zintegrować Twoją wizytówkę z platformą Google Ads, a później tworzyć ciekawe, a przede wszystkim skuteczne reklamy odpowiednie dla Twoich potencjalnych klientów. Zapewniamy, że Twoja konkurencja zostanie daleko w tyle!

🚀 Ile trzeba płacić za wizytówkę Google – podsumowanie

Podsumowując, wizytówka Google jest darmowa, więc nic nie musisz za nią płacić. Gdy otrzymasz telefon lub wiadomość z prośbą o uregulowanie płatności za wizytówkę Google, to wiedz, że to oszustwo. Jeśli jednak współpracujesz z agencją, która opiekuje się wizytówką Twojej firmy, to przed opłaceniem faktury upewnij się, czy faktycznie pochodzi ona od tej agencji. Wizytówka Google to bezdyskusyjnie świetne narzędzie do rozwoju biznesu, lecz korzystając z niego, trzeba bardzo uważać na oszustów.

Kontakt Efectownia

Zarządzanie profilem firmy w Google

Sprawdź

Autor

Michał Kukliński

Założyciel agencji marketingowej efectownia.pl. W swoich działaniach stawia na kompleksowość, oferując swoim klientom pozycjonowanie stron www, prowadzenie profili w social mediach, płatnych kampanii reklamowych, audytów, usługi copywritingu. Zaimplementowanie systemu pracy z książki „Praca głęboka” Cala Newporta” stanowiło jeden z ważnych kroków w jego karierze.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *