marketing social media

Najlepsze świąteczne reklamy 2023, obok których nie da się przejść obojętnie!

Najlepsze-swiateczne-reklamy-2023.png

Czy jest ktoś, kto lubi reklamy? Większość z nas najchętniej by je całkowicie usunęła z telewizji, Internetu i radia. Zwykle nie są one mile widziane, ale jest taki czas raz w roku, kiedy niekoniecznie chcemy je pomijać. To okres świąteczny, w którym wiele marek wypuszcza ciekawe, wartościowe i często wzruszające reklamy. Przygotowaliśmy zestawienie najlepszych kampanii bożonarodzeniowych tego roku. Jeśli jesteście ciekawi, co  tym razem przygotowano, zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem!

Kontakt Efectownia

Zwiększ swoją widoczność w sieci

Darmowa konsultacja z nami ⤵

Kontakt

Dlaczego lubimy oglądać reklamy świąteczne?

Świąteczne reklamy to coś, bez czego wielu z nas nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia. Dlaczego tak bardzo je lubimy? Przede wszystkim skutecznie wywołują one w nas silne emocje i tworzą przyjemną atmosferę. Dla niektórych są one tak jakby zapowiedzią zbliżających się świąt. To coś, co wprowadza nas w odpowiedni, świąteczny nastrój. 

Najczęściej w reklamach są przedstawiane ciekawe historie, które już od pierwszych sekund nas zaciekawiają. To z kolei sprawia, że czujemy potrzebę poznania danej opowieści od początku do samego końca. Czasem, gdy historia głównego bohatera jest nam bliska, utożsamiamy się z tym, co mu się przytrafiło. 

Należałoby wspomnieć również o tym, że każda reklama świąteczna jest przygotowywana z dużym wyprzedzeniem i pracuje nad nią mnóstwo osób. To wszystko przekłada się na wysoką jakość zarówno wizualną, jak i muzyczną. Nasze oczy lubią piękne rzeczy – przyciągają naszą uwagę i wywołują zachwyt, nie ma więc co się dziwić, że kampanie świąteczne są tak popularne już od wielu, wielu lat. 

📣 6 najlepszych świątecznych reklam 2023, które musisz obejrzeć!

  1. Dom | Allegro

Nie bez powodu reklamę świąteczną od Allegro umieszczamy tutaj jako pierwszą. To najpopularniejsza platforma sprzedażowa, która po prostu wie, jak robić dobre kampanie reklamowe i doprowadzać do łez. W tym roku znów jej się to udało! 

O czym opowiada tegoroczna reklama świąteczna od Allegro? W dwuminutowym filmiku możemy poznać dziadka, który mieszka w dość starym domu. Pewnego dnia ma gości: odwiedza go syn wraz z wnuczką. Starszy pan zaprasza ich na herbatę. Wówczas okazuje się, że dom nie jest w zbyt dobrym stanie: dach przecieka, a krople trafiają do kubków z naparem. 

Następnie widzimy, jak dziadek postanawia zamówić jakiś produkt z Allegro. Kolejna scena pokazuje rodzinną Wigilię, podczas której dziadek wręcza swojej ukochanej wnuczce coś, o czym marzyła: domek dla lalek. W tym samym czasie jego syn na chwilę wymyka się z domu, by zrobić coś, co jest konieczne, a jednocześnie jest marzeniem starszego pana.

  1. Joy Ride | Amazon

Zima jest atrakcją samą w sobie jedynie dla dzieci? Nic bardziej mylnego i udowadnia to świąteczna reklama Amazona, która przedstawia historię trzech seniorek. W opublikowanym filmiku widzimy, że siedzą na ławce i obserwują, jak maluchy bawią się w najlepsze na śniegu i przypominają sobie swoją młodość. Jedna z nich wychodzi z inicjatywą i postawia zamówić w sklepie Amazon podkładki – dla siebie i swoich przyjaciółek. To niby nic takiego, a to właśnie dzięki nim mogą zjechać z obsypanej śniegiem górki i zyskać ogromną radość.

  1. Świat potrzebuje więcej Mikołajów! | Coca-Cola

Jak co roku ruszyła także bożonarodzeniowa kampania od Coca-Cola pod hasłem Świat potrzebuje więcej Mikołajów. To zdecydowanie jedna z tych marek, która praktycznie od zawsze kojarzy nam się ze Świętami Bożego Narodzenia. W tym roku głównym motywem kampanii jest życzliwość: nowa reklama pokazuje, że poprzez aktywności dobroczynne, każdy może stać się Świętym Mikołajem dla swojego otoczenia

Niedawno Coca-Cola wypuściła klip, trwający niecałe dwie minuty, w którym możemy zobaczyć świat zamieszkiwany wyłącznie przez Świętych Mikołajów. Wszyscy są dla siebie pomocni i wspierają się w codziennych zadaniach. W momencie przejazdu pociągu metro cały obraz się zmienia: to zwykli ludzie cały czas okazywali sobie wzajemną życzliwość. Filmik kończy się odjazdem ikonicznej świątecznej ciężarówki Coca-Coli, a w tle możemy posłuchać „I Could Be Santa Claus” brytyjskiej wokalistki Celeste.

  1. Fuzzy Feelings | Apple

Piękną świąteczną reklamę zatytułowaną Fuzzy Feelings dostarczyło nam również Apple. Jest to prawie czterominutowa reklama, w której poznajemy zgorzkniałego mężczyznę w średnim wieku. W pierwszej scenie kradnie on pieniądze, które rozsypały się wokół zbierającego je Świętego Mikołaja, a następnie… traci ubranie, które porwał wiatr i zostaje zasypany śnieżną zaspą przez pług. Szybko jednak okazuje się, że to tylko kreacja pochodząca z wyobraźni tworzącego ją człowieka. Bohatera reklamy spotyka jeszcze kilka pechowych sytuacji. 

W trakcie oglądania filmu dowiadujemy się, że dla bohaterki reklamy inspirację dla niego stanowił… jej szef! W reklamie widać, że animatorka jest nieszczęśliwa, ponieważ ten często karci ją za spóźnienia czy przekazuje jej dodatkową pracę na ostatnią chwilę. Wszystko się zmienia gdy ten pozornie okropny szef wręcza pracownikom ręcznie zrobione prezenty na święta. Wówczas kobieta zaczyna postrzegać go z innej strony, a cała animacja zmienia się o 180 stopni. Jakie jest zakończenie tej historii? Tego nie będziemy zdradzać. Zachęcamy do obejrzenia video! 

Naszym zdaniem Apple udało się wrócić do starych, dobrych, świątecznych reklam. Co ciekawe, podobno film został nakręcony iPhonem 15 Pro i zmontowany na MacBooku Air. 

  1. Dobra rozmowa jest najlepszym prezentem na Święta | T-Mobile

T-Mobile wypuściło świąteczny spot, w którym przekonuje, że najlepszym prezentem, jaki możesz wręczyć swoim bliskim na święta, jest dobra rozmowa. Film przedstawia młodego mężczyznę, który ten wyjątkowy czas postanawia spędzić wspólnie z rodziną. Jednak tuż po przyjeździe od razu jest atakowany przez swoich najbliższych pytaniami o sprawy zawodowe i prywatne. Nagle na ratunek pojawia się babcia, która po prostu pyta wnuka, czy jest szczęśliwy. Główny bohater, wyraźnie z ulgą i uśmiechem, przytakuje głową. 

  1. Wyjątkowe Święta Bożego Narodzenia ⭐| Lidl

Wystartowała również kampania świąteczna sklepu Lidl pod hasłem Wyjątkowe Święta Bożego Narodzenia. Głównym bohaterem spotu reklamowego jest szop. Filmik zaczyna się od sceny, w której zwierzę obserwuje przez okno szczęśliwą rodzinę, ubierającą choinkę na święta. Czuje się nieco samotne i postanawia skryć się w swojej kryjówce w drzewie. Następnie możemy obserwować przygody szopa – m.in. znajduje on maskotkę, zgubioną przez dziecko i zanosi do domu chłopczyka, do którego należała małpka. Tam z kolei poznaje psa, a następnie się z nim zaprzyjaźnia.

7. A Holiday to Remember | Chevrolet

To wyjątkowa reklama świąteczna pod nazwą A Holiday to Remember od Chevroleta, która nie tylko wzrusza, ale także porusza niezwykle ważny temat. Trwający ponad 5 minut filmik przedstawia dwie małe dziewczynki, które przyjeżdżają do rodziny na święta. Tuż po dotarciu na miejsce chcą wręczyć swojej babci świąteczny prezent. Ta jednak nie rozpoznaje swoich wnuczek, ponieważ zmaga się z chorobą Alzheimera. Czasami nie jest w stanie nawet rozpoznać swojego męża. 
Po chwili jedna z wnuczek postanawia podejść do babci, pomóc jej wstać i wyjść na zewnątrz. Chce, by ten dzień był tym dobrym dla starszej pani. Wspólnie udają się do garażu, a po chwili wsiadają do samochodu. Wnuczka zapewnia babci przejażdżkę, podczas której pokazuje jej m.in. dom, w którym się urodziła czy jej starą szkołę średnią. Zaczyna przypominać sobie fragmenty swojego życia, a gdy wracają już do domu i podchodzi do nich mąż, kobiecie udaje się go ponownie rozpoznać.

8. A Christmas to Remember | Michael Hill

Jeśli macie ochotę na kolejną wzruszającą reklamę świąteczną, koniecznie musicie obejrzeć A Christmas to Remember od Michael Hill. Tegoroczna reklama skupiła się na wykorzystaniu kolejnego szczególnie ważnego tematu, a dokładnie rodziny patchworkowej. Trwające niecałe 3 minuty nagranie pokazuje, że nie zawsze jest łatwo, ale posiadanie rodziny to niezwykły skarb. Zobaczcie, jak w prosty sposób możecie doceniać swoich bliskich i poradzić sobie z układaniem życia od nowa. Naszym zdaniem jest to kolejny materiał na święta, który po prostu trzeba obejrzeć i… warto mieć przy sobie chusteczkę!

9. MERRY CHRISTMAS | THE BEEFY BOYS

Chcesz obejrzeć nietypową reklamę świąteczną? Koniecznie zobacz tę od The Beefy Boys. W krótkim filmiku możemy zaobserwować, jak chłopiec kupuje burgera pewnej starszej kobiecie, która siedziała na ławce, gdy temperatury na zewnątrz były naprawdę niskie, a do tego padał śnieg. Uznał, że może być osobą bezdomną, a jak się okaże niedługo potem, ta pani po prostu na kogoś czekała. Nietypowy, zabawny finał to jest zdecydowanie coś, co wyróżnia ten świetny materiał na święta, zatem polecamy się z nim zapoznać.

10. Snapper, The Perfect Tree | John Lewis

Jak co roku w sieci pojawiła się również reklama brytyjskiej sieci domów towarowych John Lewis. Z poprzednich lat wiemy, że marce udało się opanować do perfekcji sztukę opowieści. Z jaką historią spotkamy się tym razem, oglądając materiał od tej marki? 

W tym roku reklama świąteczna opowiada o małym chłopcu, który będąc na targu staroci i przygotowując się do świąt, znajduje małe pudełeczko z napisem „idealna choinka”, skrywające w środku nasionko. Babcia zgadza się na to, aby wnuczek dostał taki prezent. Później widzimy, jak chłopiec i jego mały przyjaciel, który okazał się gigantyczną śpiewającą pułapką na muchy, świetnie się razem bawią. Całość została dopełniona pieśnią słynnego włoskiego tenora “Festo”.

🚀 Najlepsze świąteczne reklamy 2023 – podsumowanie 

Zazwyczaj w pierwsze dni grudnia zaczynamy odliczanie do świąt Bożego Narodzenia, choć o zbliżającym się tym pięknym okresie przypominają nam reklamy gwiazdkowe w mediach, które możemy oglądać często już od połowy listopada. W powyższym zestawieniu najlepszych świątecznych reklam 2023 postanowiliśmy wyróżnić firmy, które zrobiły to doskonale. Na liście nie mogło zabraknąć m.in. Allegro, które co roku dostarcza nam wyciskacz łez, Apple, Amazon, Coca-Cola: oni zdecydowanie wiedzą, jak to robić. Jeszcze raz zachęcamy do obejrzenia kreacji świątecznych, które zapadają w pamięć i najzwyczajniej w świecie nie możecie przejść obok nich obojętnie. 

Kontakt Efectownia

Zwiększ swoją widoczność w sieci

Darmowa konsultacja z nami ⤵

Kontakt

Autor

Michał Kukliński

Założyciel agencji marketingowej efectownia.pl. W swoich działaniach stawia na kompleksowość, oferując swoim klientom pozycjonowanie stron www, prowadzenie profili w social mediach, płatnych kampanii reklamowych, audytów, usługi copywritingu. Zaimplementowanie systemu pracy z książki „Praca głęboka” Cala Newporta” stanowiło jeden z ważnych kroków w jego karierze.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *