blog poradniki social media

Jak założyć konto na TikToku?

Jak założyć konto na TikToku

Filmy na TikToku są coraz chętniej oglądane – według statystyk są wyświetlane nawet miliard razy dziennie [przyp.1]. Platforma ta ma ogromną liczbę użytkowników na całym świecie, dlatego też kolejne osoby chcą zacząć z niej korzystać. Chcesz to zrobić, ale zupełnie nie wiesz, jak założyć konto na TikToku? Koniecznie więc zapoznaj się z naszym poradnikiem, dzięki któremu dowiesz się, jak założyć konto w tej aplikacji. 

Kontakt Efectownia

Zwiększ swoją widoczność w sieci

Darmowa konsultacja z nami ⤵

Kontakt

TikTok – co to za aplikacja?

TikTok jest przodującą platformą do publikowania krótkich filmików, nagrywanych za pomocą urządzeń mobilnych. Oprócz nagrywania użytkownicy mogą także edytować i udostępniać swoje materiały. Aplikacja została stworzona kilka lat temu, a dokładnie 20 września 2016 roku. Od premiery minęło więc już 7 lat, ale mimo to wciąż są osoby, które dopiero niedawno dowiedziały się o istnieniu TikToka. Chętnie korzystają z niego użytkownicy na całym świecie, ponieważ uznawany jest za połączenie funkcjonalności Snapchata, Instagrama, Spotify i YouTube. Warto wiedzieć, że początkowo jeden Tik Tok mógł trwać maksymalnie 15 sekund, a teraz można tworzyć filmy o długości nawet 10 minut

Jak założyć konto na TikToku? Krok po kroku

  1. Zacznij od pobrania aplikacji z Google App Store lub Apple Store. Aby ją znaleźć, wpisz w wyszukiwarkę hasło „TikTok”.

  1. Gdy proces instalacji aplikacji dobiegnie końca, uruchom ją, a następnie zdecyduj, w jaki sposób chcesz się zarejestrować. Możesz dokonać rejestracji konta poprzez adres e-mail, konto Google lub konto w mediach społecznościowych

  1. Dla przykładu wybraliśmy rejestrację konta przez adres e-mail/numer telefonu. Jeśli zdecydujesz się na taką opcję, w kolejnym kroku będziesz musiał podać datę swojego urodzenia

  1. Kolejny krok to podanie swojego numeru telefonu lub adresu e-mail. Jeśli wybierzesz pierwszą opcję, na podany numer otrzymasz kod, który następnie będzie trzeba wpisać.

  1. Następnie aplikacja poprosi Cię o utworzenie hasła. Pamiętaj, że musi ono zawierać przynajmniej 8 znaków (max. 20), 1 literę i 1 cyfrę oraz 1 znak specjalny (np. ?).

  1. Ostatni krok to utworzenie pseudonimu, który może się składać z maksymalnie 30 znaków. 

  1. Twoje konto na TikToku jest już gotowe. Możesz zacząć oglądać filmiki. Warto jednak, abyś poświecił jeszcze trochę czasu na uzupełnienie swojego profilu, czyli m.in. dodanie zdjęcia profilowego. Aby to zrobić, kliknij „Profil” w dolnym pasku, a następnie „Edytuj profil”. Możesz tam dodać/zmienić zdjęcie profilowe, nazwę użytkownika, biografię czy media społecznościowe. Jeśli natomiast byłbyś zainteresowany, jak założyć konto firmowe na TikToku, zajrzyj do tego artykułu: Firmowe konto na TikToku – czy warto je założyć?

🚀 Jak założyć konto na TikToku – podsumowanie

Po przeczytaniu naszego artykułu założenie konta na TikToku nie powinno sprawić żadnego problemu. Jest to bardzo proste, a z naszym poradnikiem zrobisz to dosłownie w kilka chwil! Nasza agencja może także pomóc w prowadzeniu konta na TikToku. Jeśli czujesz, że nie wystarczy Ci na to doby lub po prostu wolisz, aby zajęli się tym profesjonaliści, skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailowo.

Kontakt Efectownia

Zwiększ swoją widoczność w sieci

Darmowa konsultacja z nami ⤵

Kontakt

Źródła: [1] https://passport-photo.online/pl/blog/tiktok-statystyki/#gref

Autor

Michał Kukliński

Założyciel agencji marketingowej efectownia.pl. W swoich działaniach stawia na kompleksowość, oferując swoim klientom pozycjonowanie stron www, prowadzenie profili w social mediach, płatnych kampanii reklamowych, audytów, usługi copywritingu. Zaimplementowanie systemu pracy z książki „Praca głęboka” Cala Newporta” stanowiło jeden z ważnych kroków w jego karierze.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *