blog GMF poradniki

Jak udostępnić Profil Firmy w Google? Pokazujemy krok po kroku!

Jak udostępnić Profil Firmy w Google

Chcesz udzielić dostępu do Profilu Firmy w Google? Taka konieczność może pojawić się, gdy nawiążesz współpracę z agencją marketingową. Umiejętność dodawania nowych użytkowników do Profilu Firmy w Google może przydać się również wtedy, gdy chcesz dodać pracownika firmy. Nie wiesz, jak ustawić właściwe uprawnienia? Chętnie zaprezentujemy krok po kroku, jak to poprawnie zrobić!

Kontakt Efectownia

Zwiększ swoją widoczność w sieci

Darmowa konsultacja z nami ⤵

Kontakt

Profil Firmy w Google – do czego może się przydać?

Profil Firmy w Google to opcja, która funkcjonuje już od dłuższego czasu i jest wykorzystywana przez wielu przedsiębiorców. Choć warto zaznaczyć, że dawniej działała pod inną nazwą – Google Moja Firma. To całkowicie bezpłatne narzędzie od Google, które pozwala na profesjonalne wyświetlanie informacji o firmie, np. w wyszukiwarce. Takiej wizytówce mogą towarzyszyć także opinie klientów. Jest to zatem narzędzie, które umożliwia również zbieranie opinii od klientów.

Te z kolei są chętnie czytane przez innych klientów, którzy chcą poznać zdanie osób, które skorzystały już z oferty danej firmy. Warto dodać, że ta usługa daje możliwość nadawania uprawnień do wizytówki Google nowym użytkownikom, więc nie musisz samodzielnie zarządzać wizytówką. Uprawnienia możesz nadać pracownikom firmy, a nawet zewnętrznym partnerom. Zobacz, jak to zrobić!

Jak nadać dostęp do Profilu Firmy w Google? Krok po kroku 

Wystarczy zaledwie kilka kroków, aby nadać uprawnienia do Profilu Firmy w Google. Jak to możesz zrobić? Już pokazujemy!

  • Powinno wyświetlić się menu, z którego należy wybrać „Ustawienia profilu firmy”.

  • Wybierz „Użytkownicy i dostęp”.

  • Wpisz adres e-mail osoby, której chcesz nadać dostęp do Profilu Firmy. Wybierz również, jaką rolę chcesz przyznać tej osobie – właściciel lub menedżer, a następnie kliknij „Zaproś”.

🚀 Jak udostępnić Profil Firmy w Google – podsumowanie

Podsumowując, udostępnienie Profilu Firmy w Google nie powinno nikomu sprawić żadnych problemów. Jest to bardzo proste i zajmuje dosłownie chwilę. Jeśli nie radzisz sobie z konfiguracją wizytówki firmy w Google, zapraszamy do kontaktu!

Kontakt Efectownia

Zwiększ swoją widoczność w sieci

Darmowa konsultacja z nami ⤵

Kontakt

Autor

Michał Kukliński

Założyciel agencji marketingowej efectownia.pl. W swoich działaniach stawia na kompleksowość, oferując swoim klientom pozycjonowanie stron www, prowadzenie profili w social mediach, płatnych kampanii reklamowych, audytów, usługi copywritingu. Zaimplementowanie systemu pracy z książki „Praca głęboka” Cala Newporta” stanowiło jeden z ważnych kroków w jego karierze.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *