Google dostarcza mnóstwo usług, ale zdecydowanie jedną z najważniejszych i jednocześnie najbardziej znanych jest wizytówka Google Moja Firma. To rewelacyjny instrument, za sprawą którego możesz stworzyć wizytówkę w sieci, a następnie nią zarządzać. Jeśli prowadzisz firmę, to koniecznie musisz korzystać z tego narzędzia umożliwiającego zaprezentowanie wszelkich danych dotyczących funkcjonowania przedsiębiorstwa. Jego ogromną zaletą jest także to, że pozwala nawiązywać relacje z potencjalnymi klientami. Wizytówka Google wymaga jednak weryfikacji. Jak wygląda weryfikacja wizytówki Google? Jakie są na to sposoby? Sprawdź to w naszym artykule.
Jak możesz potwierdzić istnienie firmy, czyli 6 sposobów na zweryfikowanie wizytówki Google
Nie wiesz, jak zweryfikować wizytówkę Google? Poznaj wszystkie możliwe metody!
Kartka pocztowa
Zacznijmy od wymienienia najczęściej wybieranej metody weryfikacji wizytówki Google. Można ją zweryfikować za pomocą kartki pocztowej. Aby tego dokonać, złóż wniosek o weryfikację, podając niezbędne dane. Teraz nie pozostaje nic innego jak chwilę poczekać na dostarczenie fizycznej karty pocztowej z unikalnym kodem weryfikacyjnym. Gdy już go otrzymasz, wystarczy, że wpiszesz kod do swojego profilu w Google Moja Firma, co będzie jednoznaczne z tym że jesteś właścicielem firmy.
Połączenie telefoniczne
Innym sposobem na weryfikację wizytówki Google jest połączenie telefoniczne, choć należy podkreślić, że ta metoda nie zawsze jest dostępna. Jeśli będziesz mógł z niej skorzystać i zdecydujesz się na ten sposób, otrzymasz automatyczny telefon z kodem weryfikacyjnym. Powinieneś wprowadzić go we właściwe pole na swoim profilu w Google Moja Firma (Profil Firmy w Google).
SMS
Weryfikacja SMS to metoda, która umożliwia szybkie załatwienie sprawy, jednakże jest bardzo rzadko dostępna. Właściwie to można się z nią spotkać jedynie podczas weryfikacji wizytówek, które funkcjonują już pewien czas w Mapach Google. Jeśli możesz skorzystać z tej opcji, to naprawdę warto, ponieważ wówczas weryfikacja wizytówki zajmie dosłownie kilka minut. Na podany numer telefonu otrzymasz kod weryfikacyjny przy pomocy sms-a, który należy wpisać w panelu zarządzającym wizytówką Google.
Jeśli szukasz szybkiej metody weryfikacji, to ten sposób powinien Cię zainteresować. Jeśli go wybierzesz, to na firmowy adres e-mail zostanie wysłany kilkucyfrowy kod potwierdzający. Niestety jednak z taką opcją można się spotkać bardzo rzadko.
Rozmowa wideo na żywo
Sposobem na weryfikację wizytówki Google jest również rozmowa wideo na żywo. Aby skorzystać z tej opcji, konieczne jest zaplanowanie wideo-rozmowy z pracownikiem Google, który przeprowadzi weryfikację wizytówki. Podczas takiej rozmowy właściciel firmy musi udowodnić, że firma, której profil chce zweryfikować, faktycznie istnieje i działa w podanej lokalizacji. Co ważne: z tej metody weryfikacji mogą skorzystać jedynie niektóre rodzaje firm.
Film weryfikacyjny
Ostatnim już sposobem na zweryfikowanie wizytówki Google jest nagranie filmu. Jest to metoda bez użycia kodu weryfikacyjnego. Nie jest ona tak prosta jak te poprzednie opcje, a dodatkowo mogą z niej skorzystać tylko wybrane rodzaje firmy. Metoda jest dostępna także tylko w niektórych krajach. Jak można potwierdzić wizytówkę tą metodą? Wystarczy, że nagrasz film, na którym pokażesz wnętrze firmy oraz to, że znajduje się i działa pod wskazanym adresem. Następnie nagrany film przesyłasz do Google, a zespół specjalistów za jego pomocą weryfikuje autentyczność firmy.
Problemy z weryfikacją wizytówki Google – co zrobić?
Weryfikacja wizytówki Google nie zawsze przebiega bezproblemowo. Podczas tego procesu mogą wystąpić różne problemy. Co wtedy? Poznaj kilka cennych wskazówek.
- Sprawdź, czy podałeś poprawne dane: często zdarza się, że przedsiębiorcy popełniają błąd w nazwie firmy, czy w numerze telefonu.
- Upewnij się, że wizytówka jest zgodna z wytycznymi Google: jeśli narusza ona zasady (np. z powodu podania nieprawdziwych informacji), to nie przejdzie weryfikacji.
- Prześlij wymagane dodatkowe dokumenty: czasem Google Moja Firma prosi o przesłanie dowodów weryfikacyjnych. Dokumenty te powinny być w pełni zgodne z wymaganiami Google. O jakie dokumenty zwykle chodzi? Może to być np. umowa najmu.
- Nawiąż kontakt z pomocą techniczną Google: jeśli powyższe porady nie okazały się pomocne, to skontaktuj się z pomocą techniczną Google Moja Firma. Istnieje wiele opcji kontaktu: m.in. formularz kontaktowy czy czat na żywo.
- Bądź cierpliwy: weryfikacja wizytówki Google to proces, który może pochłonąć sporo czasu. Musisz zatem być cierpliwy i co pewien czas sprawdzać, czy coś się zmieniło, czy pojawiły się nowe informacje dotyczące weryfikacji na koncie.
Jakie znaczenie mają opinie Google?
Wielu przedsiębiorców błędnie uważa, że wystarczy założyć wizytówkę Google, aby przyciągnąć do siebie nowych klientów i zdobyć ich zaufanie. Niestety jednak jest to niewystarczające. Gdy już założysz wizytówkę i przejdzie ona weryfikację, musisz zadbać o opinie GMF. To właśnie one mogą przekonać do skorzystania z oferty Twojej firmy. Zachęcaj swoich obecnych klientów do pozostawiania po sobie pozytywnych opinii w Google. Pamiętaj również, że powinny pojawiać się systematycznie. Zapewne prędzej czy później Twoja firma zdobędzie również negatywne opinie. Nie możesz ich ignorować lub – co gorsza – próbować usuwać. Najlepiej jeśli będziesz na niej odpowiadał, a przede wszystkim wyciągniesz z nich wnioski na przyszłość.
🚀 6 sposobów na zweryfikowanie wizytówki Google – podsumowanie
Podsumowując, jeśli zdecydujesz się na założenie wizytówki Google, będziesz musiał przejść przez proces jej weryfikacji. Nie obawiaj się go jednak – najczęściej nie sprawia większych problemów. Wizytówka Google jest rewelacyjnym, darmowym narzędziem marketingowym, dlatego koniecznie musisz z niego korzystać. Pamiętaj także, że założenie i weryfikację wizytówki Google Moja Firma możesz zlecić specjalistom, którzy wszystkim się zajmą, a Ty nie będziesz musiał zawracać sobie tym głowy.