blog marketing

15 najbardziej przydatnych wtyczek WordPress

15 najbardziej przydatnych wtyczek WordPress

Wtyczki do WordPressa (plugins) to przydatne dodatki, które służą różnym celom. Mogą np. poprawić funkcjonalność, korzystnie wpłynąć na wydajność strony, czy chociażby sprawić, że witryna będzie prostsza w nawigacji dla odwiedzających. Aktualnie mamy do wyboru aż 60 000 darmowych wtyczek dostępnych w katalogu, a do tego są tysiące innych wtyczek premium, które są oferowane przez firmy zewnętrzne i deweloperów. Koniecznie poznaj nasze zestawienie najlepszych wtyczek WordPress i zdecyduj, które mogą być fantastycznym uzupełnieniem Twojej witryny internetowej. Zapraszamy do lektury!

Kontakt Efectownia

Zwiększ swoją widoczność w sieci

Darmowa konsultacja z nami ⤵

Kontakt

Dlaczego na Twojej stronie nie powinno znajdować się zbyt dużo wtyczek?

Będąc właścicielem strony na WordPressie, możesz zdecydować się na wiele wtyczek. Do wyboru masz ich nawet kilkadziesiąt tysięcy, jednak nie powinieneś za bardzo szaleć. Dlaczego? Krótko mówiąc: gdy będzie ich zbyt wiele, niekorzystnie wpływie to na Twoją witrynę. 

Nadmiar wtyczek zwiększa obciążenie witryny 

Jeśli nie chcesz, aby wtyczki WordPress negatywnie wpłynęły na wydajność Twojej strony, rozważnie podejdź do ich instalacji. Oznacza to, że im mniej, tym lepiej. Miej na uwadze, że gdy będzie ich za wiele, może zdarzyć się, że strona będzie ładowała się dużo wolniej, co jest wynikiem tego, że każda wtyczka dodaje dodatkowe skrypty, arkusze stylów czy zapytania do bazy danych. Chyba nie musimy mówić, że wolno działająca strona to coś, co mocno irytuje użytkowników. Jednak to nie wszystko – kiepska wydajność może wpłynąć także niekorzystnie na pozycjonowanie witryny w wynikach wyszukiwania.

Zbyt duża ilość wtyczek to większe zagrożenie dla bezpieczeństwa

Najistotniejszym powodem, dla którego zbyt duża ilość wtyczek może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, jest to, że wprowadzają one nowe luki bezpieczeństwa. Miej na uwadze, że nie wszyscy twórcy dbają o to, aby regularnie aktualizować te dodatki i monitorować pod kątem bezpieczeństwa. Natomiast niezałatane luki są doskonałą okazją dla hakerów. Należy również mieć na uwadze, że możliwe jest występowanie konfliktów między wtyczkami, a to może być przyczyną niespodziewanych błędów. 

Liczne wtyczki WordPress utrudniają diagnostykę problemów

Równie ważne jest to, że jeśli zainstalujesz wiele wtyczek WordPress, w przypadku problemów na stronie, możesz mieć trudności z zidentyfikowaniem, który dodatek może odpowiadać za poszczególne błędy. W takim przypadku musisz sprawdzać wtyczki jedna po drugiej, aby ustalić, która przestała działać poprawnie. Jak zapewne zdajesz sobie sprawę, jest to niezwykle czasochłonne, dlatego jeśli chodzi o wtyczki WordPress, lepiej postawić na minimalizm. 

15 wtyczek WordPress, które warto zainstalować

Zapewne wiesz, że WordPress uznawany jest za jeden z najpopularniejszych systemów do zarządzania treścią, natomiast za jego najważniejszą zaletę uważa się elastyczność i możliwość rozbudowy przy wykorzystaniu wtyczek. Jednak jest ich mnóstwo – na które warto się zdecydować? Rozumiemy, że może to być niemałe wyzwanie, dlatego przygotowaliśmy zestawienie 15 wtyczek WordPress, którymi warto się zainteresować. Sprawdź nasze propozycje. 

  1. Yoast SEO

Wtyczka Yoast SEO, nazywana skrótowo po prostu „Yoast” jest jedną z najpopularniejszych wtyczek. Została stworzona specjalnie dla platformy WordPress i możemy z niej korzystać zarówno w wersji bezpłatnej, jak i płatnej. To narzędzie chętnie wybierane jest także z tego powodu, że jest nieskomplikowane w obsłudze, więc używają go nie tylko profesjonalne agencje oferujące usługi z zakresu SEO, ale także freelancerzy czy osoby niemające dużej wiedzy z zakresu SEO. Jakie funkcje może zaoferować ta wtyczka? Jest ich mnóstwo, ale poniżej skupimy się na tych najważniejszych:

  • Optymalizacja treści. Z Yoast SEO bez problemu przeprowadzisz optymalizację każdej strony lub wpisu na blogu pod kątem słów kluczowych, czy nagłówków.
  • Analiza czytelności. Dzięki takiej analizie nie będziesz musiał się zastanawiać, co powinieneś poprawić, aby czytanie treści było maksymalnie proste, wygodne i przyjemne. Jeśli zajdzie taka potrzeba, wtyczka poinformuje Cię, jakie zmiany warto dodać.
  • Analiza wydajności. Wtyczka przekazuje najważniejsze informacje dotyczące wydajności strony i wskazówki odnośnie do poprawy wskaźników takich jak np. czas ładowania strony. 
  • Mapa witryny XML. Z Yoast sprawnie wygenerujesz także automatyczną mapę strony XML, dzięki czemu roboty indeksujące będą mogły w prostszy sposób poruszać się po witrynie. Niemniej ważne jest to, że możesz podjąć decyzję, które treści chcesz indeksować, a które niekoniecznie. 
  • Nagłówki i metadane. Wtyczka pozwala na dostosowanie tytułów i meta opisów dla różnych rodzajów stron. 
  • Linkowanie wewnętrzne. Jest to pomocne narzędzie w tworzeniu prawidłowych linków wewnętrznych.

Naszym zdaniem jest to wtyczka niezbędna praktycznie na każdej stronie, aczkolwiek pamiętaj, że nie jest ona w stanie zastąpić specjalisty SEO. Yoast SEO należy traktować raczej jako codzienną pomoc w pracy nad stroną. Pamiętaj także, że optymalizacja jest dość czasochłonna i długoterminowa, ale jeśli zadbasz o to, aby witryna była pod opieką doświadczonego SEOwca i wykorzystasz odpowiednie narzędzia, ten proces stanie się prostszy i efektywniejszy.

Źródło: https://wordpress.org/plugins/wordpress-seo/

  1. Broken Link Checker

Kolejną wtyczką WordPress jest Broken Link Checker, która umożliwia szybkie zastąpienie, naprawę lub usunięcie niedziałających linków. Właściwie zaliczana jest do grona podstawowych narzędzi używanych podczas audytu i optymalizacji strony pod kątem SEO. Jeśli nie chcesz tracić czasu na poszukiwanie nieaktywnych linków czy nieprawidłowych przekierowań na stronie WordPress, koniecznie skorzystaj z tego dodatku. Oto zestawienie najważniejszych możliwości wtyczki Broken Link Checker:

  • Monitoring wszystkich odnośników zewnętrznych i wewnętrznych w witrynie.
  • Wykrywanie niedziałających poprawnie linków czy błędnych przekierowań. 
  • Powiadomienia w panelu o błędach w linkach.
  • Usuwanie, zastępowanie i modyfikowanie martwych linków bezpośrednio ze wtyczki. 

Możemy się założyć, że na Twojej stronie jest mnóstwo odnośników do zewnętrznych witryn, np. artykułów, badań, czy linków do stron producenta danego produktu. Z czasem jednak na tych witrynach właściciele mogą dodawać zmiany, usuwać konkretne treści czy podstrony, a wówczas odnośnik, który dodałeś na WWW staje się broken link. Nie dopuść do tego, aby na Twojej stronie gościły zepsute linki i zainstaluj Broken Link Checker.

Źródło: https://wordpress.org/plugins/broken-link-checker/

  1. Better Click to Tweet

Jako że social media są niezwykle ważnym źródłem ruchu kierującym na strony internetowe, ważne jest, aby odwiedzający witrynę mogli w prosty i szybki sposób dzielić się przeczytanymi treściami ze swoimi przyjaciółmi czy fanami. To z kolei umożliwia Better Click to Tweet, czyli narzędzie, które pozwala w prosty sposób dodać tweet bezpośrednio z Twojej witryny. 

Źródło: https://pl.wordpress.org/plugins/better-click-to-tweet/

  1. MonsterInsights

Nie bez powodu mówi się, że MonsterInsights jest najlepszą wtyczką Google Analytics dla WordPress. Jeśli niekoniecznie chcesz podejmować się edycji kodu i zależy Ci na dostępie do szczegółowych raportów w samym panelu WordPress, wspomniana wtyczka jest doskonałym wyborem. 

Czy warto? Nie mamy wątpliwości, że tak, ponieważ wiedza dotycząca źródeł ruchu, średniego czasu trwania sesji czy sposobu wchodzenia odbiorców w interakcję z witryną internetową ma kluczowe znaczenie, a wszystkie te informacje możesz znaleźć bezpośrednio w kokpicie WordPressa. Dowiesz się także więcej na temat grupy docelowej, częstotliwości odwiedzania konkretnych treści, czy pozycji witryny w wynikach wyszukiwania Google.

Chcesz zintegrować Google Analytics z witryną WordPress w maksymalnie prosty sposób? Nie ma problemu – możesz to zrobić za pomocą kilku kliknięć i nie ma konieczności wprowadzania żadnych zmian w kodzie. 

Źródło: https://pl.wordpress.org/plugins/google-analytics-for-wordpress/

  1. Edytor klasyczny

Aktualizacje WordPressa spowodowały, że nowy blokowy edytor postów (Gutenberg) stał się wręcz obowiązkowy. Nie da się jednak ukryć, że ten wielu osobom nie odpowiada. Poprzedni, klasyczny edytor postów był „przyjemniejszy” dla szerokiego grona, dlatego warto wiedzieć, że można go przywrócić, decydując się na zainstalowanie wtyczki Edytor Klasyczny. 

Niezależnie od tego, czy po prostu nienawidzisz nowego edytora, nie chcesz uczyć się nowego, czy jesteś przyzwyczajony do tego starego, powrót do klasycznego edytora, póki co jest jak najbardziej możliwy. Chociaż miej na uwadze, że w końcu nadejdzie dzień, w którym zniknie możliwość korzystania z klasycznego edytora. 

Co ciekawe, aktualnie z tej wtyczki korzysta ponad 10 milionów stron na WordPressie, więc chyba możemy stwierdzić, że większość ludzi nienawidzi nowego edytora i korzysta z możliwości ucieczki.

Źródło: https://wordpress.org/plugins/classic-editor/

  1. WP Fastest Cache

Jakie są jeszcze inne polecane wtyczki WordPress? Do powyższego grona dołącza WP Fastest Cache – wtyczka, która jest często wybierana, chociażby ze względu na łatwość obsługi. Co prawda nie znajdziesz w niej zbyt wielu zaawansowanych funkcji, ale to nie zmienia faktu, że jest skuteczna i może korzystnie wpłynąć na szybkość działania WordPressa. To narzędzie pozwala m.in. na:

  • buforowanie przeglądarki, 
  • kompresję Gzip,
  • wstępne ładowanie pamięci podręcznej.

Zarówno konfiguracja, jak i użytkowanie WP Fastest Cache nie powinno sprawić żadnych problemów, co przekłada się na to, że jest to idealny wybór zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników WordPressa. Już dzisiaj zrób wszystko, co możliwe, aby przyspieszyć ładowanie strony internetowej. Uwierz, że może to przełożyć się na lepsze doświadczenia użytkowników i efektywniejsze pozycjonowanie.

Źródło: https://pl.wordpress.org/plugins/wp-fastest-cache/

  1. Akismet Anti-Spam

Nasza kolejna propozycja powinna zainteresować osoby, które poszukują rozwiązania antyspamowego. Jednym z najlepszych narzędzi z tego zakresu jest Akismet, czyli dodatek stworzony przez samych twórców WordPressa. To narzędzie analizuje komentarze pod kątem spamu i automatycznie je filtruje przed ich pojawieniem się na stronie. Poznaj kilka kluczowych funkcji tej wtyczki.

  • Filtracja spamu. Akismet weryfikuje komentarze i formularze kontaktowe w celu zidentyfikowania treści spamowych i w ten sposób chroni stronę przed niechcianymi wiadomościami. 
  • Dostęp do statystyk. W każdy momencie możesz sprawdzić statystyki dotyczące ilości zablokowanego spamu i zapoznawać się z dokładnymi raportami dotyczącymi działania wtyczki.

Jeśli zależy Ci na tym, aby utrzymać wysoką jakość strony internetowej, zdecyduj się na instalację Akismet i chroń ją przed spamem. 

Źródło: https://pl.wordpress.org/plugins/akismet/

  1. MailChimp for WordPress

Niezbędnym dodatkiem na Twojej stronie WordPress, jeśli inwestujesz w działania z zakresu e-mail marketingu, jest MailChimp. Śmiało możemy stwierdzić, że jest to jedna z najpopularniejszych wtyczek dla WordPressa. Narzędzie jest chętnie wybierane do wysyłania newsletterów zarówno przez początkujących, jak i doświadczonych marketerów. Instalując ten dodatek, zyskasz dostęp do takich funkcji jak m.in.:

  • masowa wysyłka newsletterów,
  • budowanie stron landing page i możliwość skorzystania z 10 nowoczesnych szablonów,
  • kreator formularzy zapisu newslettera,
  • automatyzacja e-mail marketingu umożliwiająca wysyłanie tego typu wiadomości w oparciu o określone warunki.

Niemniej ważne jest to, że dostępny jest darmowy pakiet, choć co prawda wiąże się z licznymi ograniczeniami. Spójrz, jak prezentuje się cennik MailChimp for WordPress:

Źródło: https://mailchimp.com/pricing/marketing/?currency=EUR

  1. Formidable Forms

Jakimi wtyczkami WordPress jeszcze warto się zainteresować? Przydatna może okazać się Formidable Forms, która ułatwiła tworzenie formularzy kontaktowych online. Umożliwia nie tylko gromadzenie danych od użytkowników, ale ma również wbudowane liczne inne funkcje, które swobodnie można dopasować do potrzeb każdego biznesu. Znaczenie ma też to, że jest to wtyczka responsywna, co oznacza, że wszystkie formularze dostosowują się automatycznie do rozmiaru ekranu urządzenia, na którym się pojawiają. 

Warty podkreślenia jest fakt, że możliwe jest nie tylko tworzenie prostych formularzy kontaktowych, ale także nieco bardziej zaawansowanych formularzy takich jak np. kalkulatory kredytów hipotecznych. Użytkownicy doceniają fakt, że mogą wybierać spośród setek gotowych szablonów formularzy, dzięki czemu ich tworzenie nie zajmuje dużo czasu. 

Dodatkowo wspomniane szablony są całkowicie konfigurowalne, zatem nie ma problemu z ich dostosowaniem do zbierania takich danych, jakie są akurat potrzebne.

Źródło: https://formidableforms.com/

  1. Five Star Restaurant Menu

Wtyczki WordPress przydają się w wielu branżach, w tym również w gastronomii. Kolejna nasza propozycja Five Star Restaurant Menu to wtyczka stworzona z myślą o restauracjach i lokalach gastronomicznych. Poniżej znajdziesz kilka powodów, dla których warto ją wybrać.

  • Tworzenie menu. Podstawową funkcją tej wtyczki jest możliwość zbudowania menu restauracji z uwzględnieniem różnych kategorii takich jak np. przystawki, dania główne, sałatki, napoje itd. Bezproblemowo możesz także umieścić przy daniach zdjęcia, opisy czy ceny. 
  • Opcja dodania unikalnych ikon. Docenisz tę opcję, jeśli posiadasz w menu pozycje odpowiadające określonym wymaganiom dietetycznym, np. wegetariańskie czy bezglutenowe. 
  • Możliwość dostosowania wyglądu menu. Do wyboru masz liczne wbudowane szablony i style, dzięki czemu każdy najmniejszy detal możesz w pełni dostosować do stylu strony restauracji. 
  • Responsywność. Z Five Star Restaurant Menu nie musisz się martwić, że menu nie będzie wyglądało dobrze na urządzeniach mobilnych czy też komputerach. 
  • Generowanie QR. Szybko i łatwo wygenerujesz kod QR, który może zawierać rozmaite informacje takie jak np. tekst, URL, numer telefonu i wiele innych. Ten element warto wykorzystać podczas przygotowywania materiałów promocyjnych.

Co ciekawe, ze wtyczki Five Star Restaurant Menu korzysta ponad 9 tysięcy restauracji, kawiarni, lokali, bistro i barów, a to najlepiej pokazuje, że jest to cenna funkcjonalność, którą warto dodać do swojej witryny. 

Źródło: https://www.fivestarplugins.com/plugins/five-star-restaurant-menu/

  1. Easy Digital Downloads

Wtyczki WordPress przydają się również, jeśli sprzedajesz produkty cyfrowe. Jednym z najlepszych dodatków do cyfrowego e-handlu jest Easy Digital Downloads, czyli narzędzie, które zostało stworzone z myślą o sprzedaży produktów cyfrowych. Niezależnie, czy sprzedajesz e-booki, pliki muzyczne, audiobooki czy inne cyfrowe produkty, koniecznie musisz zainteresować się tą wtyczką i poznać jej zalety.

  • Pozwala na sprzedaż rozmaitych plików cyfrowych. Możesz sprzedawać nie tylko e-booki, ale także pliki muzyczne, oprogramowania, kursy online i wiele, wiele innych.
  • Możesz zdecydować się na ustawienie różnych cen i opcji płatności.
  • Masz stały dostęp do statystyk dotyczących poziomu sprzedaży i pobrań. 
  • W prosty sposób możesz zintegrować wtyczkę z popularnymi narzędziami marketingowymi.

Pragniesz sprzedawać dowolną liczbę produktów i móc przetwarzać nieograniczoną liczbę transakcji bez ponoszenia zbyt dużych opłat? W takim razie Easy Digital Downloads to idealny wybór dla Ciebie!

Źródło: https://easydigitaldownloads.com/

  1. WP Simple Booking Calendar 

Jakie wtyczki WordPress powinny Cię jeszcze zainteresować? WP Simple Booking Calendar to doskonały wybór, jeśli potrzebujesz rozwiązania, które umożliwi wyświetlanie dostępnych i zajętych terminów w kalendarzu, dzięki czemu klienci szybko i łatwo będą mogli zweryfikować, czy interesujący ich termin jest wolny. 

Dostępne są również liczne opcje konfiguracji kolorów, czy integracja z innymi popularnymi wtyczkami. Niepotrzebne są zaawansowane umiejętności techniczne, co z pewnością jest ogromnym plusem tego narzędzia. WP Simple Booking Calendar to proste rozwiązanie z wieloma funkcjami, co sprawia, że jest to wszechstronne narzędzie służące do zarządzania rezerwacjami, dlatego warto rozważyć jego zastosowanie.

Źródło: https://wordpress.org/plugins/wp-simple-booking-calendar/

  1. JetBackup 

Zdecydowanie warto rozważyć również korzystanie z wtyczki JetBackup. Jest to zaawansowane narzędzie do tworzenia kopii zapasowych, stworzone dla serwerów. Oto kilka funkcji, z którymi spotkasz się w tym narzędziu.

  • Masz możliwość tworzenia nieograniczonej ilości kopii zapasowych.
  • Możesz przywracać dowolne pliki kopii zapasowej, gdy będzie taka konieczność.
  • Możesz pobierać kopie zapasowe potrzebne do migracji.
  • Masz opcję anulowania procesu tworzenia kopii zapasowej, gdy ten nie dobiegł jeszcze końca.
  • Możesz zarządzać kopiami zapasowymi.

Jeśli szukasz elastycznego i niezawodnego narzędzia, koniecznie wypróbuj JetBackup.

Źródło: https://pl.wordpress.org/plugins/backup/

  1. Editorial Calendar

Następną polecaną przez nas wtyczką WordPress jest Editorial Calendar. To narzędzie, które pozwoli Ci lepiej planować wpisy blogowe i zachować porządek. Jest to dodatek mający formę czytelnego kalendarza redakcyjnego, z którego korzystanie jest niezwykle wygodne. Dodatkowo używanie go nie wiąże się z żadnymi kosztami, zatem jeśli publikujesz sporo wpisów, przetestuj ten plugin i przekonaj się, jak bardzo ułatwi Ci planowanie regularnej publikacji postów

Źródło: https://pl.wordpress.org/plugins/editorial-calendar/

  1. Simple Social Icons

Na samym końcu chcielibyśmy wspomnieć kilka słów o wtyczce społecznościowej do WordPressa o nazwie Simple Social Icons. Zgodnie z nazwą oferuje proste, unikatowe ikonki w jednym kolorze, które możesz zastosować w formie widżetu w bocznym pasku na stronie internetowej. To rozwiązanie nie jest pozbawione wad, ale warto wiedzieć, że ma niewielki wpływ na wydajność strony i praktycznie każdy bezproblemowo poradzi sobie z jego obsługą. Już dziś dodaj ikony social mediów na swoją stronę i przyciągaj odwiedzających do swoich profili społecznościowych

Źródło: https://wordpress.org/plugins/simple-social-icons/

Instalujesz wtyczki WordPress? O tym pamiętaj!

Czy instalowanie wtyczek na WordPressie jest obowiązkowe? Właściwie to nie. Jeśli chcesz jedynie prowadzić prostego bloga, taki krok nie jest konieczny. Aczkolwiek w przypadku wszystkich innych stron może to być element niezbędny z tego względu, że czysty WordPress oznacza niewielkie, a raczej ograniczone funkcjonalności. Zanim jednak zaczniesz przeglądać dostępne pluginy, sprawdź, jakimi zasadami powinieneś się kierować. To ważne, jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie strony. 

  • Pobieraj wtyczki wyłącznie z wiarygodnych źródeł. To zdecydowanie najważniejsza zasada – zawsze przed zainstalowaniem wtyczki sprawdzaj źródło jej pochodzenia. Gdy natomiast chcesz mieć pewność, że nie natrafisz na wirusa, sięgaj po pluginy z oficjalnej strony pl.wordpress.org/plugins/. Jeśli nie będziesz się stosować do tej zasady, Twojej stronie grozi nawet utrata ruchu organicznego, spowodowana wirusem.
  • Regularnie aktualizuj wtyczki. Co pewien czas sprawdzaj, jaki status mają Twoje wtyczki. Przykładowo raz na tydzień lub co dwa tygodnie upewniaj się, że posiadasz pluginy zgodne z Twoją wersją WordPressa. 
  • Kopia zapasowa to dobra rzecz i warto z niej korzystać. Jeśli niekoniecznie chcesz lub możesz zrezygnować z nadmiernej ilości wtyczek, każdorazowo przed aktualizacją wykonuj kopię zapasową. Chodzi o to, że wtyczki mogą spowodować jakieś błędy na Twojej stronie, a gdy takowe faktycznie się zdarzą, będziesz mógł odtworzyć kopię zapasową. 
  • Nie pobieraj zbędnych wtyczek. Zastanów się, czy faktycznie potrzebujesz tak dużej liczby wtyczek? Jeśli jest coś prostego i nieczasochłonnego co możesz zrobić ręcznie, zdecyduj się na to. Instalowanie wtyczki do każdej czynności niekoniecznie jest najlepszą opcją, ponieważ szybko możesz stracić kontrolę nad tym, jaką rolę spełnia każda wtyczka i co dokładnie robi. 

🚀 15 najbardziej przydatnych wtyczek WordPress. Podsumowanie

Wybór wtyczek do WordPressa jest niemały – jest w czym wybierać. Yoast SEO, MonsterInsights, Broken Link Checker, Easy Digital Downloads, WP Simple Booking Calendar to jedynie kilka z polecanych pluginów. Miej na uwadze, że każde z powyższych rozwiązań oferuje nieco inne funkcjonalności, więc zanim zdecydujesz, które wybrać, zastanów się, jakie są potrzeby Twojej strony internetowej. Nie wszystkie pluginy z powyższego zestawienia zawsze są konieczne – wiele z nich jest tylko opcjonalnych. Pamiętaj również, że nie warto przesadzać z ilością instalowanych wtyczek, ponieważ może to niekorzystnie wpłynąć na wydajność witryny czy kwestie bezpieczeństwa. Co więcej, pobieraj je jedynie ze sprawdzonych źródeł, ponieważ w innym przypadku wtyczka może zainfekować Twoją stronę internetową. Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, na które wtyczki WordPress warto zwrócić uwagę.

Kontakt Efectownia

Zwiększ swoją widoczność w sieci

Darmowa konsultacja z nami ⤵

Kontakt

Autor

Michał Kukliński

Założyciel agencji marketingowej efectownia.pl. W swoich działaniach stawia na kompleksowość, oferując swoim klientom pozycjonowanie stron www, prowadzenie profili w social mediach, płatnych kampanii reklamowych, audytów, usługi copywritingu. Zaimplementowanie systemu pracy z książki „Praca głęboka” Cala Newporta” stanowiło jeden z ważnych kroków w jego karierze.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *