marketing poradniki SEO

Jak udostępnić Google Search Console? Pokazujemy krok po kroku

Jak udostępnić Google Search Console_ Pokazujemy krok po kroku

Pozycjonowanie to wieloetapowy proces, na który składa się wiele działań. Aby wykonać niektóre z nich, konieczne jest użycie odpowiednich narzędzi. Jednym z najczęściej wykorzystywanych jest Google Search Console, które umożliwia analizę procesów zachodzących między stroną WWW a wyszukiwarką Google. Powierzyłeś pozycjonowanie agencji i musisz udostępnić jej to narzędzie, ale nie wiesz, jak to zrobić? Zapoznaj się więc z przygotowaną przez nas instrukcją!

Kontakt Efectownia

Zwiększ swoją widoczność w sieci

Darmowa konsultacja z nami ⤵

Kontakt

Czy agencja potrzebuje dostępu do Google Search Console?

Jak najbardziej. Decydując się na nawiązanie współpracy z agencją, najczęściej trzeba dać jej dostęp do tego narzędzia SEO. Jest ono wykorzystywane do uzyskiwania precyzyjnych informacji prosto z wyszukiwarki, takich jak np. stan indeksowania podstron, błędy, czy weryfikacja wydajności witryny. Przedsiębiorcy często nie wiedzą, jak założyć konto w Google Search Console, ani jak nim zarządzać i zastanawiają się, czy mogą to zadanie powierzyć agencji.

Oczywiście jest taka możliwość, ale nie jest to polecana opcja. Dlaczego? Powodem jest przede wszystkim to, że gdy zakończysz współpracę z agencją, to dane dotyczące Twojej strony będą należały do niej, a nie do Ciebie. Może to być problem także w sytuacji, gdy postanowisz zmienić agencję – wówczas będzie konieczność budowania statystyk od nowa. 

Jak udostępnić Google Search Console? Krok po kroku

  1. Zaloguj się na swoje konto na stronie https://search.google.com/search–console/about.

  1. W lewym górnym rogu wybierz usługę domeny, do której chcesz nadać dostęp. 

  1. Następnie pokaże się taki widok:

  1. Wybierz z rozwijanej listy domenę, którą chcesz udostępnić, a następnie kliknij „Ustawienia” w lewym dolnym rogu. 

  1. Wybierz opcję „Użytkownicy i uprawnienia”.

  1. Następnie „Dodaj użytkownika”.

  1. Pojawi się okno, w którym należy wpisać adres e-mail osoby, której chcemy udostępnić konto GSC i wybrać odpowiednie uprawnienia, a na końcu kliknąć „Dodaj”.

🚀 Jak udostępnić Google Search Console – podsumowanie

Po zapoznaniu się z powyższym artykułem wiesz już, jak udostępnić Google Search Console. Ta wiedza może Ci się przydać np. gdy będziesz chciał nadać dostęp do konta pracownikom lub nawiążesz współpracę z agencją marketingową. Pamiętaj jednak, aby nigdy nie nadawać pełnego dostępu do konta GSC osobom, których nie darzysz zaufaniem.

Kontakt Efectownia

Zwiększ swoją widoczność w sieci

Darmowa konsultacja z nami ⤵

Kontakt

Autor

Michał Kukliński

Założyciel agencji marketingowej efectownia.pl. W swoich działaniach stawia na kompleksowość, oferując swoim klientom pozycjonowanie stron www, prowadzenie profili w social mediach, płatnych kampanii reklamowych, audytów, usługi copywritingu. Zaimplementowanie systemu pracy z książki „Praca głęboka” Cala Newporta” stanowiło jeden z ważnych kroków w jego karierze.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *